Dominik Gajda / Archiwum.

Poniedziałkowe spotkanie wyjazdowe nie ułożyło się po myśli jastrzębian. Już w 10. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy po strzale Lauriego Huhdanpaa zmylili jastrzębskiego golkipera.

W drugiej tercji gospodarze podwyższyli jeszcze wynik na 2:0, jednak kilka minut później zawodnicy JKH stworzyli dobrą akcję i zdobyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Radość nie trwała jednak długo, bo w 32. minucie na listę strzelców gospodarzy wpisał się Robert Arrak. Na to trafienie mistrzowie Polski zdołali odpowiedzieć pięć minut później za sprawą indywidualnego popisu umiejętności Macieja Urbanowicza.

W trzeciej tercji jastrzębianie robili co mogli, by wyrównać wynik spotkania, jednak tego dnia golkiper z Torunia pokazał swoje umiejętności. Resztkę nadziei na remis rozwiał tóry wykorzystał błąd w środku pola jednego z graczy JKH i mocnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 4:2.

W czwartek 23 września, hokeiści JKH zmierzą się na Jastorze Re-Plast Unię Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 18:00.

21 września 2021, Toruń, 18:30
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
1:0 Dołęga (Huhdanpaa, Shkodenko) 09:45 5/4
2:0 Shabanov (Arrak, Kozlov) 25:48
2:1 Razgals (Urbanowicz, Kalns) 27:53 5/4
3:1 Arrak (Shkodenko, Dołęga) 31:48
3:2 Urbanowicz (R. Nalewajka, Pavlovs) 36:27
4:2 Korchokha 57:20

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Bashirov - E. Sevcenko, Jass, Urbanowicz, Pavlovs, A. Sevcenko - Horzelski, Kameneu, Kalns, Mlynarović, Razgals - Pelaczyk, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.