post image
KMP Żory Do wypadku doszło 21 września ok. godziny 7

Wczoraj około godziny 7.00 policjanci interweniowali w związku z kolizją, do której doszło w rejonie ulicy Rolniczej. Jak ustalili podczas wymijania innego pojazdu 41-letni kierowca opla zahaczył lusterkiem o lusterko renault. Mężczyznę dogonił drugi z kierowców biorący udział z zdarzeniu, jednak po krótkiej wymianie zdań sprawca kolizji odjechał z miejsca.

- Bez problemu namierzyli go policjanci, którzy wkrótce zapukali do drzwi właścicielki pojazdu, u której przebywał w tym czasie 41-latek. Zapytany o zdarzenie przyznał się do spowodowania kolizji, a następnie został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma blisko 3 promile alkohol - informuje aspirant Kamila Siedlarz, oficer prasowa żorskiej policji. 

Pochodzący z Gliwic 53-latek z kolei uszkodził barierę energochłonną przy autostradzie. Tuż po godzinie 3.00, jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad pojazdem i uderzył najpierw w słupek hektometrowy, a następnie w skarpę po prawej stronie jezdni. Kiedy został przebadany na zawartość alkoholu okazało się, że w organizmie ma go prawie promil.

Komentarze

Dodaj komentarz