5 września odbyły się zawody IRONMAN 5150 Warsaw, w których wziął udział Sebastian Ślosarczyk. Propozycję startu w zawodach otrzymał on od Łukasz Głaska, założyciela drużyny ParaSportowi Pro Team.

Dobra passa sportowców z Czerwionki-Leszczyn kontynuowana była przez zawodników MUKS Wilhelm Szewczyk. W dniach 5-6 września odbyły się European Kids Athletics Games Brno, prestiżowe zawody lekkoatletyczne organizowane już od 15 lat dla dzieci i młodzieży z całej Europy. Zawodniczka MUKS Wilhelm Szewczyk Lena Zawadzka zdobyła złoto w biegu na dystansie 60m i srebro w skoku w dal. Rok temu również zwyciężyła na dystansie 100m i była druga w skoku w dal.

Kilka dni później - 11 września, lekkoatleci wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego Młodzików.

Mistrzostwa okazały się również dobrym startem dla Kingi Szendzielorz, która startowała na dystansie 100m oraz Amelii Wojny, której rekord życiowy w biegu na 100m obecnie wynosi 15,03 sek.

Dodatkowo 11 września odbyły się zawody Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Koninie. Wziął w nich również udział Sebastian Dobosz - mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, który wywalczył złoto w kategorii MASTERS - 100kg niebieski pas. Obydwie walki zwycięzca zakończył przed czasem z powodu poddania się przeciwnika.