post image
Robert Lewandowski.

Rankomat zestawił ceny mieszkań z rynku wtórnego w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Eksperci rankomat.pl sprawdzili 77 największe miejscowości w Polsce. Prezentowane stawki dotyczą średnich cen ofertowych za metr kwadratowy w II kwartale 2021 r. i pochodzą z portalu nieruchomości adresowo.pl.

Rybnik jednym z najtańszych miast na Śląsku

Ze wszystkich ponad 50-tysięcznych miejscowości w Polsce Rybnik ze stawką 4145 zł zajmuje 8. pozycję pod względem cen za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego. W porównaniu z innymi miastami w regionie taniej jest tylko w Żorach (4111 zł), Bytomiu (3738 zł) i w Jastrzębiu-Zdroju (3651 zł). Najdroższa jest stolica województwa. W Katowicach gdzie trzeba wydać 6279 zł za metr kwadratowy mieszkania z drugiej ręki – wynika z danych adresowo.pl.

Mieszkania w śląskim należą do tańszych

W województwie śląskim średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego wynosi 4918 zł. W porównaniu z resztą województw to jedna z najniższych stawek – pokazuje zestawienie za II kw. 2021 na adresowo.pl. Najniższe średnie ceny ofertowe za metr kwadratowy mają mieszkania opolskie ze stawką 4723 zł i lubuskie ze stawką 4626 zł. Najwyższe z kolei małopolskie (9299) i mazowieckie (10617 zł).

Ile kosztuje polisa mieszkaniowa w Rybniku?

Lokatorzy z Rybnika płacili 373 zł za polisę mieszkaniową - to średnia cena w II kw. 2021 r. na rankomat.pl. Najwięcej na ubezpieczenie nieruchomości przeznaczyli mieszkańcy w Warszawie (548 zł), a najmniej w Ostrowie Wielkopolskim (182 zł). Polisę mieszkaniowa w województwie śląskim w tym samym okresie kosztowała średnio 501 zł. Najwięcej za ubezpieczenie nieruchomości w II kw. 2021 r. płacono w województwie mazowieckim (557 zł), a najmniej w podlaskim (415 zł).

- Polisy mieszkaniowe to jedne z najtańszych produktów ubezpieczeniowych na rynku. Mieszkanie warte kilkaset tysięcy złotych można chronić już od około 100 złotych rocznie. Warto jednak pamiętać, że taka ochrona będzie minimalna, a za niewiele więcej zyskamy dodatkowe ryzyka, jak kradzież z włamaniem, przepięcie, pakiet home assistance czy odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym - wyjaśnia Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości rankomat.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz