Materiały prasowe Kolei Śląskich.
Materiały prasowe Kolei Śląskich.

Trwa remont linii kolejowej numer 140, dlatego też od piątku 24 września, do soboty 2 października, zamknięte będą przejazdy kolejowe w Suminie na ul. Rybnickiej oraz na ul. Sportowej w Suminie dla ruchu kołowego. W związku z tym będą obowiązywały objazdy dla autobusów ZTZ:

  • Autobusy linii 27 pojadą od przystanku Gaszowice UG ul. Kolejową, Wolności, Kamionki do przystanku Lyski Rondo. Z obsługi wyłączone będą przystanki Gaszowice Pogwizdów, Sumina Centrum, Lyski Blazel,
  • Autobus linii 29 (jeden kurs) pojedzie od przystanku Gaszowice UG ul. Kolejową, Wolności, Kamionki do przystanku Lyski Rondo. Z obsługi wyłączone będą przystanki Gaszowice Pogwizdów, Sumina Centrum, Lyski Blazel,
  • Autobusy linii 33 pojadą od przystanku Gaszowice Las ul. Wolności, Rybnicką, Wiejską, Kolejową, Wolności, Kamionki do przystanku Lyski Rondo. Z obsługi wyłączony będzie przystanek Lyski Blazel.

Na czas remontu przystanek Sumina Centrum zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Wolności w Suminie (powyżej sklepu Lewiatan), dodatkowo do przystanku Sumina Centrum na czas remontu wydłużony zostanie kurs linii 33 odjeżdżający z przystanku Śródmieście Sąd o godzinie 16:27. Na kolei nadal obowiązywać będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa:

- W związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Rybnik – Sumina oraz wiążącą się z tym koniecznością całkowitego wstrzymania ruchu na linii kolejowej, Koleje Śląskie kontynuują organizację Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Rybnik – Sumina. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać w terminie od 29.08.2021 r. do 29.10.2021 r. i obejmie wszystkie pociągi kursujące w relacji Katowice – Rybnik – Racibórz oraz Racibórz – Rybnik – Katowice - informują Koleje Śląskie.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach jazdy dostępne są na stronach internetowych przewoźników. 

Komentarze

Dodaj komentarz