Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe.

W środowym spotkaniu rundy 3 Pucharu Polski, podokręgu Tychy, Pniówek Pawłowice pokonał LKS Goczałkowice-Zdrój, dzięki czemu zameldował się w kolejnej rundzie rozgrywek. O doskonałym początku tego meczu mogą jednak powiedzieć piłkarze z Goczałkowic, którzy już w 5. minucie meczu za sprawą Filipa Matuszczyka zdobyli prowadzenie. Goście jeszcze w pierwszej połowie zdołali odpowiedzieć.

W 36. minucie po błędzie obrońców z Goczałkowic, akcję wykorzystali pawłowiczanie, którzy doprowadzili do remisu w spotkaniu. Po doskonałym dośrodkowaniu Dawida Weisa, w 36. minucie bramkę z główki zdobył Wojciech Caniboł. Mimo kilku podbramkowych akcji po stronie obu zespołów, rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w rzutach karnych. Tam lepsi okazali się zawodnicy z Pniówka, którzy w jedenastkach wygrali 5:4.