KMP Żory W jednym z mieszkań złodziej splądrował meble i zbiegł z pieniędzmi oraz kradnąc markowe słuchawki
KMP Żory W jednym z mieszkań złodziej splądrował meble i zbiegł z pieniędzmi oraz kradnąc markowe słuchawki

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek 20 września, w godzinach przedpołudniowych na osiedlu 700-lecia. Włamywacz dostał się do mieszkania, kiedy właścicielka wraz córką wyszła z domu i poszła do pracy. Nie wiadomo dokładnie, o której godzinie doszło do przestępstwa, ale gdy pociecha pokrzywdzonej wróciła ze szkoły, zauważyła, że ktoś uszkodził wkładkę w drzwiach i splądrował mieszkanie zabierając ze sobą biżuterię.

- 22 września z kolei ktoś włamał się do mieszkania na osiedla Powstańców Śląskich. Podczas nieobecności właściciela, pomiędzy godziną 6.30 a 17.30, włamywacz, podobnie jak na osiedlu 700-lecia uszkodził zamek w drzwiach i dostał się do środka. Tam także splądrował meble i zbiegł z pieniędzmi oraz kradnąc markowe słuchawki – podkreśla asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

W ostatnich dniach nie tylko mieszkania pojawiły się na celowniku włamywaczy. Kilka dni temu, na osiedlu Księcia Władysława z wnętrza zamkniętego samochodu ciężarowego ukradli oni narzędzia i radio.

 

Komentarze

Dodaj komentarz