post image
fot. pixabay.com

Jeżeli obawiasz się tego, że przestałaś lub przestałeś być atrakcyjny dla drugiej osoby, to nad czym warto popracować, aby iskra namiętności nie wygasała tak szybko?

1. Miej zainteresowania. Jeżeli sam pozostajesz ciekawą osobą, to tak widzą cię również inni. Jeśli twoje codzienne życie ogranicza się jedynie do netflixa i leżenia na kanapie, to nie powinno cię widzieć, że przestajesz być atrakcyjną osobą dla drugiej strony. Zainteresuj się światem! Zauważ, jak wiele się wokół ciebie dzieje i daj się temu ponieść. Możesz zapisać się na jakiś kurs, albo samodzielnie wyznaczyć sobie jakiś cel, np. w każdy weekend odwiedzę kolejną część Polski. Możliwości jest naprawdę wiele, więc działaj!

2. Miej swoje życie. Często jest tak, że zainteresowania dzielimy z ukochaną osobą i właściwie wszystko robimy razem, spędzając ze sobą cały czas. To nie jest jednak najlepsze rozwiązanie na dłuższą metę. Dobrze jest mieć w swoim życiu coś wyłącznie dla siebie; taki czas, kiedy robicie coś osobno i potem wracacie do siebie z opisem nowych wrażeń i odmiennych od drugiej strony doświadczeń.

3. Dbaj o siebie. Nie chodzi o stosowanie drakońskich diet czy wykańczanie się pakowaniem na siłowni. Jednak dbałość o siebie obejmuje troskę zarówno o ciało, jak i o umysł. Dobrze jest zdrowo się odżywiać, wysypiać, unikać używek czy nadmiernego przepracowywania się - to wszystko bowiem odbija się negatywnie na naszym wyglądzie i samopoczuciu. Dbanie o umysł dotyczy znajdowania czasu na relaks, otaczanie się wartościowymi ludźmi i pozytywnymi treściami. Bądźmy atrakcyjni nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz!

4. Bądź osobą niezależną finansową. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną - dobrze jest samodzielnie zarabiać na swoje utrzymanie, aby nie stawać się od kogoś zależnym. Wpływa to na naszą utratę atrakcyjności, a przy tym na obniżenie naszego poczucia własnej wartości i spadek samooceny. Dobrze jest zatem pracować - nie ma znaczenia, czy w korporacji, w sklepie odzieżowym, w banku czy jako kelnerka. Liczy się samodzielność i niezależność, które są silnymi czynnikami podtrzymującymi i budującymi naszą atrakcyjność.

Atrakcyjność w związku da się utrzymać, ale zawsze wymaga ona pracy nad sobą i umiejętności właściwego zarządzania własnym życiem.

Komentarze

Dodaj komentarz