fot. pexels.com
fot. pexels.com

Większość z nas pragnie znaleźć partnera bądź partnerkę na całe życie. Pragniemy bliskości drugiego człowieka, wzajemnego wspierania się w trudnych momentach, bycia ze sobą przez większość czasu. Co może zatem świadczyć o tym, że ta albo ten?

1. Umie słuchać. Jeżeli druga strona potrafi cię do końca wysłuchać, masz poczucie, że rozumie to, co do niej mówisz, a dodatkowo angażuje się w słuchanie poprzez zadawanie pytań i kontynuowanie tematu - to są to bardzo dobre oznaki. 

2. Można mu zaufać. Masz pełne zaufanie do tego człowieka. Nie obawiasz się mówić nawet o wstydliwych dla ciebie sprawach, problemach, trudnościach dnia codziennego. Wiesz, że cię nie wyśmieje, nie zignoruje twojego problemu, a jeszcze dodatkowo będzie dla ciebie wsparciem.

3. Wykazuje zdrowy rozsądek. Ludzie zwariowani, nieco niedojrzali, są na swój sposób pociągający, ale ciężko budować z nimi poważną, stałą relację. Do tej potrzebny jest ktoś, kto umie racjonalnie podchodzić do życia, a także w zdrowy sposób oceniać drugą osobę, tzn. ciebie (nie wymagać, byś był człowiekiem perfekcyjnym, bez wad).

4. Z nikim cię nie porównuje. Wbrew pozorom to niezwykle istotne. Kiedy jesteśmy porównywani, obniża się nasza samoocena, a samopoczucie się obniża. Związek ma być dla nas wspierający, podnoszący na duchu, stabilny oraz zdrowy.

Komentarze

Dodaj komentarz