Podopieczne trenera Ksawerego Fojcika, w pierwszym meczu sezonu potrzebowały dogrywki aby ostatecznie pokonać w spotkaniu wyjazdowym zespół AZS RKK Racibórz. Analizując przygotowane przez kluby składy na sezon 2021/2022, można było się spodziewać zaciętego i wyrównanego spotkania. I tak też się stało. Mecz był bardzo wyrównany i żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać wyższego, niż kilkupunktowe prowadzenia. O ile początek meczu był lepszy i skuteczniejszy w wykonaniu koszykarek z Raciborza to w drugiej połowie zespół Olimpii sprawiał lepsze wrażenie doprowadzając ostatecznie do remisu na zakończenie i dogrywki.

Ostateczny wynik to 76–74 (10:14; 17:17; 21:16, 15:16, d. 13:11). Zdobyczą punktową dla Olimpii podzieliły się: Majka Stefaniak i Laura Cichy po 12, Paulina Słodowy – 11, Maria Cichy i Martyna Gruszka po 8, Zuzanna Walecka -7, Katarzyna Jagła i Laura Stukator po 5, Anna Juszczyk i Agata Bąk po 4.

Kolejne spotkanie ŻKK OLIMPIA rozegrała na własnym parkiecie w sobotę 2 października, z Zagłębiem Sosnowiec. Tym razem Olimpia rozpoczęła od zdecydowanego prowadzenia. Wydawało się, że mecz będzie miał spokojny i pomyślny dla wodzisławianek przebieg. Jednak zespół z Sosnowca to jeden z faworytów tegorocznych rozgrywek o bardzo dużych, mimo młodego wieku, umiejętnościach. Z biegiem czasu to sosnowiczanki przejęły inicjatywę i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie – do przerwy 43-39, a po trzech kwartach 60-56. W ostatniej odsłonie wodzisławskie koszykarki z mozołem zaczęły odrabiać straty, a w samej końcówce większe doświadczenie i determinacja spowodowały, że ostatecznie nasze koszykarki cieszyły się ze zwycięstwa 82-76 (22:17, 17:26, 17:17, 26:16). Punkty dla Olimpii: Majka Stefaniak – 25, Paulina Słodowy – 17, Laura Cichy – 11, Maria Cichy – 10, Laura Stukator – 9, Martyna Gruszka – 6, Zuzanna Walecka i Katarzyna Jagła po 2.

Kolejne spotkanie koszykarki Olimpii rozegrają na wyjeździe w Katowicach - sobota 09.10.2021, godzina 12.00. Przeciwnikiem będzie drużyna AZS US Katowice, która także ma na swoim koncie dwie wygrane na rozpoczęcie rozgrywek.