Barbara Musiałek Elżbieta Grymel (z prawej) i Regina Sobik
Barbara Musiałek Elżbieta Grymel (z prawej) i Regina Sobik

Elżbieta Grymel ma dwie pasje: malarstwo (głównie portret i „martwa natura”) oraz pisanie opowiadań opartych na śląskich wątkach ludowych, choć nie tylko. Od 1986 roku (z przerwami) do dziś współpracuje z Tygodnikiem Regionalnym „Nowiny”, gdzie można przeczytać jej utwory w działach: „Po naszymu” i „Śląskie strachy i straszki”. Na wystawę składały się fragmenty tych opowieści, opatrzone ilustracjami autorki. 

Jednego dnia można było zobaczyć też obrazy olejne pędzla Elżbiety Grymel. Pretekstem do spotkania z miłośnikami sztuki, był wernisaż wystawy malarki i jednocześnie promocja książki Reginy Sobik (mieszkanki Jankowic), która wydała tomik wierszy „Cichy szept serca”. Okładkę zaprojektowała nasza „Grymlina”.  

Spotkanie, poprowadzone przez Barbarę Chudek, szefową Klubu „Rebus”, przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się twórcy z Koła Poetów „Wena”, do którego należą obie panie, przyjaciele i rodziny autorek oraz przewodniczący Rady Miasta Żory, Piotr Kosztyła, który zgodził się przeczytać kilka wierszy z tomiku Reginy Sobik. Oprawę muzyczną zapewnił jazzman, Dawid Dziwoki. Biesiadę zakończono przy kołoczu i kawie.
RED

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz