Materiał partnera / Źródło: pexels.com
Materiał partnera / Źródło: pexels.com

Unikatowa biżuteria 

Tworzenie biżuterii to nie jest zajęcie tylko dla kobiet, ale wymaga pewnej znajomości tematu i dużego wyczucia estetyki. Nie mówimy oczywiście o wyrabianiu produktów ze szlachetnych metali czy kruszców. Amatorzy rękodzieła tworzą z dużo tańszych, ale nadal bardzo efektownych materiałów. Dużym ułatwieniem dla młodego rzemieślnika jest fakt, że półfabrykaty do biżuterii są dostępne nie tylko w hurtowniach, ale także pasmanteriach i sklepach z wyposażeniem dla plastyków. Bardzo szeroki wybór półfabrykatów jest dostępny również online. 

Do kąpieli i nie tylko 

Rękodzieło to nie tylko ozdoby. Tworzyć ręcznie można także kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Do zrobienia domowego balsamu lub maseczki nie potrzeba korzystać z laboratorium. Naturalne i ekologiczne kosmetyki łatwo wykonać w domu. Ręcznie zrobione kule do kąpieli wyglądają prześlicznie, dają przyjemne doznania i świetnie pielęgnują skórę. Wystarczy tylko zainspirować się dobrymi recepturami oraz zaopatrzyć w półprodukty, najlepiej ekologiczne. Pięknie zapakowane, ręcznie robione kosmetyki są świetnym pomysłem na biznes. 

Makrama dla cierpliwych 

Rękodzieło może nadal kojarzyć się z robieniem na drutach. Obecnie jednak dużo bardziej popularne jest plątanie sznureczków, czyli tworzenie makramy. Ta technika daje bardzo dużo możliwości. Makramy wykorzystuje się jako ozdoby ścian lub okien, często służą za element dekoracji w sesjach zdjęciowych i modowych. Jednym z łatwiejszych do wykonania przedmiotów są wiszące kwietniki - są idealne dla początkujących. W sieci można znaleźć wiele splotów, które sprawiają, że gotowe dzieło jest niepowtarzalne. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, sprawność rąk i cierpliwość. 

Papierowe cuda dla początkujących 

Chcesz zacząć tworzyć, ale nie masz dużych zdolności manualnych? Na początek przygody z rękodziełem idealny jest zwykły papier. Dostępny w wielu wariantach, tani i łatwy w użyciu, papier daje nieograniczone możliwości.  Wystarczy poćwiczyć składanie origami, a następnie po osiągnięciu wprawy, zacząć tworzyć papierowe ozdoby. Rękodzieło z papieru to m.in.: 

 • dekoracje okienne, 
 • dekoracje ścienne, 
 • karuzele dziecięce, 
 • abażury, 
 • shadow box'y, 
 • kartki okolicznościowe. 
   
   

Rękodzieło już dawno straciło etykietkę zajęcia dla nudziarzy. Nowoczesne rękodzieło jest modne i może stać się sposobem na życie. To świetna alternatywa dla dodatkowej pracy, ale także sposób na relaks i rozwój osobisty. Aby odnieść sukces w sprzedaży przedmiotów wykonywanych ręcznie, warto pomyśleć o własnej marce opatrzonej atrakcyjnym logo. 

 
 

Komentarze

 • Krycha 26 października 2021 15:07Są to unikalne, oryginalne rzeczy, które na etapie końcowym ale i w trakcie tworzenia, przynoszą satysfakcję z samodzielnej twórczości. Rękodzieło może być pomysłem na życie ale też odskocznią od codziennej rutyny. Ja filcuję igłą i mogę potwierdzić , że przynosi to ulgę w stresujących sytuacjach :)

Dodaj komentarz