Materiały prasowe Prawie 39 mln zł, w formie bezzwrotnych dotacji  trafi do Jastrzębia-Zdroju z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych
Materiały prasowe Prawie 39 mln zł, w formie bezzwrotnych dotacji trafi do Jastrzębia-Zdroju z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych

- Polski Ład to ogromna szansa na dynamiczny rozwój mojego rodzinnego miasta. Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy, szczególnie dla kobiet. Pilnych nakładów wymagają też jastrzębskie drogi. To elementy, które  w pierwszej kolejności decydują o jakości życia mieszkańców. Tak więc Polski Ład  jest odpowiedzią Prawa i Sprawiedliwości na najpilniejsze potrzeby mieszkańców – powiedział Grzegorz Matusiak, poseł PiS. –  Rekordową dotację udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy z samorządem lokalnym, przy realizacji tego sztandarowego projektu Prawa i Sprawiedliwości. Mam tu na myśli zarówno Prezydent Miasta jak i tutejszych radnych, a szczególnie Tadeusza Sławika, Piotra Szeredę, Andrzeja Matusiaka, Mirosława Kolbę oraz Michała Urgoła – dodał tutejszy  parlamentarzysta.

Najwięcej środków finansowych, bo 24 mln 300 tys. zł zostanie przekazanych na przebudowę pokopalnianej łaźni na potrzeby Centrum Porozumienia Jastrzębskiego. Dzięki temu zaniedbany i nieużywany budynek, na terenie byłej kopalni Moszczenica, zyska nie tylko nowe przeznaczenie, ale też nowy architektoniczny kształt. Stanie się więc wzorcowym projektem rewitalizacji pokopalnianych obiektów.

- W ruinach po dawnej łaźni powstanie nie tylko placówka muzealna. Powołamy też do życia Centrum Nauki i Innowacji Biznesu. Budynek  stanie się też miejscem w którym rozwijać  się będzie życie ekonomiczne i gospodarcze miasta, a więc kształtować przyszłość Jastrzębia Zdroju. Dzięki pieniądzom z  Polskiego Ładu i wsparciu posła Grzegorza Matusiaka, to co jeszcze do niedawna było jedynie naszymi planami na bliżej nieokreśloną przyszłość, teraz staje się rzeczywistością - podkreślił Tadeusz Sławik, radny i inicjator powołania muzeum i Centrum Biznesu.

Pozostałe dwa projekty dofinansowane z Rządowego Funduszu pozwolą zrealizować najpilniejsze zadania z  zakresu infrastruktury drogowej miasta. Kwota 9 mln 700 tys. zł pozwoli wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Podhalańskiej - Zielonej- Młyńskiej, zapobiegając wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców osiedla Pionierów. Przebudowana zostanie także ulica Witczaka na odcinku od basenu do ulicy Wodzisławskiej. Na ten cel z Polskiego Ładu, Jastrzębie otrzyma 5 mln zł.

Komentarze

  • JK 28 października 2021 10:28"Najwięcej środków finansowych, bo 24 mln 300 tys. zł zostanie przekazanych na przebudowę pokopalnianej łaźni na potrzeby Centrum Porozumienia Jastrzębskiego." --no to jest naprawde najlepsza potrzeba --gratulacje głupoty
  • Śniło mi się 28 października 2021 00:47....a ja na osiedlu Dubielec za torami lecz przed psiarnią chcę lotnisko , na torach wylotowych z KWK Dworzec Wykolejonych z połączeniem do Gdańska bezpośrednio przez Warszawę i Pragi Czeskiej no i oczywiście przy EC z wód przed-chłodniczych Aquapark który zawstydzi nawet Żory. Tyle że tak sobie myślę "Kto to do cholery tej Unii będzie spłacał. Pewnie Ci z EC karami za emisje spalin.
  • Jastrzębie Zdrój 27 października 2021 15:15Dziekujemy

Dodaj komentarz