Dominik Gajda
Dominik Gajda

Piłkarze z Rybnika po niespodziewanej porażce z ostatnim w tabeli Góralem Żywiec, chcieli jak najszybciej zmazać tę plamę. Zadania było bardzo trudne bo podopieczni Dariusza Widawskiego w sobotę, 30 października zameldowali się w Turzy Śląskiej, aby zagrać z miejscową Unią, która ma ambicje powalczyć o wygranie IV ligi.
Na początku spotkania klika okazji wypracowali sobie miejscowi, ale rybniczanie dobrze grali w obronie, byli blisko siebie i nie pozwolili piłkarzom z Turzy na zdobycie gola. Dodatkowo w 19. minucie wynik spotkania otworzył Cywka, który przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się i pokonał bramkarza Unii. To mocno podrażniło podopiecznych Marka Hanzela. Gospodarze z animuszem ruszyli do odrabiania strat. To jednak goście stwarzali groźniejsze sytuacje, a najlepsze zmarnował Warmiński.  W 37. minucie miejscowi w końcu doprowadzili do remisu. Dudziński uciekł do końcowej linii, dośrodkował w pole karne, a Sikora z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy remisie 1:1.
Po zmianie stron dominacja piłkarzy z Unii była bezdyskusyjna. W 63. minucie w polu karnym faulował Baranskyi, a rzut karny na bramkę zamienił Musiolik. Pięć minut później było już 3:1, po tym jak kontratak skutecznie wykończył Rycka. W 77. minucie na 4:1 podwyższył Staniczek, a wynik spotkania na 5:1 ustali Musiolik, wykorzystując po raz drugi rzut karny.
W tym spotkaniu młodym rybniczanom, w składzie ROW-u było 9 młodzieżowców, animuszu starczyło na pół godziny. Później obroniła się jakość piłkarska, która była po stronie gospodarzy. Najlepszym podsumowaniem tego meczu niech będą słowa kibica z Turzy Śląskiej, który tuż przed końcem spotkania powiedział: „chodzę na Unię kilkadziesiąt lat, nigdy się nie spodziewałem się, że przyjedzie tu ROW Rybnik i wyjedzie z takim wynikiem”.
W następnej kolejce ROW zagra u siebie z Unią Książenice (6.11 godz. 14), a piłkarze z Turzy Śląskiej pojadę na mecz do Żywca.

Unia Turza Śląska – ROW 1964 Rybnik 5:1 (1:1)

Bramki: Kamil Sikora (37.), Sławomir Musiolik (64. k, 84. k), Michał Rycka (69.), Paweł Staniczek (77.) – Mateusz Cywka (19.)

Unia: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc, Wojciech Orzeł, Szymon Jary, Mariusz Wanglorz (58. Arkadiusz Woś), Paweł Staniczek, Kamil Tront (13. Daniel Podbioł), Patryk Dudziński (78. Kamil Kuczok), Paweł Kulczyk (71. Daniel Gryman), Sławomir Musiolik, Kamil Sikora (58. Michał Rycka)

ROW 1964: Paweł Kapusta – Piotr Jakubowski, Jan Janik, Daniel Rolka, Konrad Warmiński (84. Marcin Chruszcz), Olaf Sobik, Adam Byzdra (70. Olivier Wiora), Dominik Piekorz (80. Szymon Balcer), Yaroslav Baranskyi, Mateusz Cywka, Nikodem Juraszczyk

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM TYGODNIKU NOWINY

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz