Dominik Gajda Chodnik jednak powstanie - tak przekonują władze Rybnika
Dominik Gajda Chodnik jednak powstanie - tak przekonują władze Rybnika

- Kilka lat temu urząd miasta wykupił prywatne grunty pod taką właśnie inwestycję. Właściciele posesji musieli usunąć ogrodzenia. Chodniki nie powstały do dziś. A przecież, jeśli miasto nie wykona inwestycji w ciągu pięciu lat od przejęcia terenu, całą procedurę trzeba byłoby przeprowadzić od nowa – takie są przepisy. Moim zdaniem, chodnik już nie powstanie – wieszczy pani Barbara, mieszkanka Niewiadomia.

Ludzie boją się poruszać poboczem, zwłaszcza wieczorem. Łatwo tu o wypadek. Wkrótce zacznie się zima, więc będzie jeszcze trudniej i bardziej niebezpiecznie. Czy miasto zamierza wywiązać się ze swojego zobowiązania?

- Jeśli chodzi o budowę chodników przy ulicach Racławickiej i Zygmunta Starego, to niestety w ostatnich latach zawsze brakowało pieniędzy. Nie udało się zrealizować tej inwestycji, co jednak nie oznacza, że nie wykonamy tych prac – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego ratusza.

Jak dodaje, budowa obu chodników znalazła się w planach budżetowych na przyszły rok. 

- Chciałam uspokoić mieszkańców, choć w nazwie jest tylko ulica Racławicka, to powstanie również chodnik przy ulicy Zygmunta Starego. Zaplanowano 850 metrów chodnika. Wydaje się, że to niewiele, ale każdy kto tam był wie, że trzeba go wykonać od podstaw – zaznacza Agnieszka Skupień.

Projekt obejmuje budowę i wzmocnienie skarpy oraz przebudowę sieci. Stąd bardzo duże koszty – 2 650 000 zł. Nie ma jeszcze konkretnych terminów. Miasto jest na etapie tworzenia budżetu, radni podejmą uchwałę 18 listopada. Wówczas okaże się, czy w ostatecznym dokumencie zostanie punkt z budową chodników w Niewiadomiu.

Komentarze

Dodaj komentarz