fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Ograniczony czas wiąże się nieodłącznie z ograniczonymi możliwościami. Życie w szybkim tempie sprawia, że czas ucieka nam przez palce. Warto zatem zadbać o to, aby go znaleźć, pomimo nadmiaru obowiązków oraz zajęć. Jak to zrobić?

  1. Wstawaj wcześniej. Zawsze możesz nastawić budzik na 30 minut wcześniej niż dotychczas i poświęcić te pół godziny na coś, na co masz ochotę. Może gorąca herbata i interesująca książka? Wybór należy do ciebie.
  2. Za dużo spraw na głowie. Staraj się odpuścić część spraw, które nie są wyjątkowo ważne. To trudne, bo chcemy dawać od siebie jak najwięcej, ale konieczne, abyśmy zachowali zdrowie i wewnętrzną równowagę. Pozwalaj się niekiedy wyręczać, korzystaj chętnie z pomocy innych i nie zadręczaj się, że robisz zbyt mało.
  3. Ogranicz internet. Choć nie wyobrażamy sobie bez niego życia, to warto się czasem odciąć, szczególnie od mediów społecznościowych, które zwykle zabierają nam wiele cennego czasu. Można te chwile wykorzystać na spacer, wyjście z przyjaciółmi czy inną formę odpoczynku i wyrazu dbania o siebie.
  4. Myśl częściej o sobie. Współcześnie mamy tendencję do częstszego myślenia o innych (zwłaszcza o tym, czego od nas oczekują), a rzadziej do myślenia o sobie. Pora to zmienić! To twoje życie i twoje potrzeby powinny być dla ciebie najważniejsze.
  5. Rób plany dnia. Warto zacząć tworzyć plany dnia, w których zapisujemy nie tylko codzienne obowiązki, ale właśnie również wyznaczamy tam konkretne godziny, w czasie których znajdujemy chwile na relaks – niezbędny dla naszego prawidłowego funkcjonowania.

Komentarze

Dodaj komentarz