fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

1.Wspólne gotowanie. Gotowanie to nie tylko przyjemność sama w sobie, ale też możliwość pokazania wnukom smaków własnego dzieciństwa. Ciekawe które najbardziej przypadną im do gustu?

2. Odkrywanie przyrody na spacerze. Nie musicie jechać samochodem do żadnego parku. Wystarczy zwiedzać pobliskie okolice, szukać skarbów, odkrywać nowe miejsca i cuda natury. Nasza śląskie otoczenie jest pełne niesamowitych miejsc – poszukajcie ich razem!

3. Grzybobranie. Jesień to dobry okres na wspólne zbieranie grzybów. Takie połączenie aktywności ze spacerem jest zdrowe, przyjemne i zbliża Was do siebie.

4. Oglądanie albumów. Jako dziadkowie posiadacie na pewno albumy pełne wspomnień z Waszej młodości. Warto wtajemniczyć w ten świat swoje wnuki, pokazać im fotografie i opowiedzieć historię swojego życia.

5. Prace w ogrodzie. Jeśli chcecie połączyć pożyteczne z przyjemnym, a dodatkowo spędzić czas na świeżym powietrzu, to prace w ogródku będą doskonałym wyborem. Wbrew pozorom dzieci szybko i z chęcią podejmują się tego rodzaju prac!

6. Czytanie. W zależności od wieku wnuka – może być on osobą czytającą lub wysłuchującą czytania. Możecie przykładowo czytać na zmianę, tzn. każdy wcieli się w rolę innego bohatera powieści. Dzięki czytaniu rozwijacie swoją wyobraźnię, a także macie świetny pretekst do intrygujących rozmów. 

Komentarze

Dodaj komentarz