Pixabay Rowerzysta wydmuchał na alkomacie aż  3,5 promila
Pixabay Rowerzysta wydmuchał na alkomacie aż 3,5 promila

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło 7 listopada po zapadnięciu zmroku w Golasowicach (gmina Suszec). Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że około godz. 20.30 rowerzysta jadący ulicą Marii Konopnickiej w stronę ulicy Kwiatowej wjechał na skrzyżowanie z ulicą Zawadzkiego bezpośrednio pod opla astrę.

- Mundurowi stwierdzili, że miłośnik jednośladów ubrany był na ciemno oraz nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku zderzenia doznał on licznych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju – informuje pszczyńska policja. 

Ponadto badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad 3,5 promila! To jednak nie wszystko… 23-letni kierujący osobówką był trzeźwy, ale mundurowi przeprowadzili badanie na obecność narkotyków urządzeniem Drager Test. Wynik badania potwierdził obecność substancji zabronionych w jego organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość zabronionych substancji. 

Młody kierowca z Jastrzębia-Zdroju stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a jego samochód policjanci zlecili odholować na policyjny parking. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
 

Komentarze

Dodaj komentarz