Uczniowie z Knurowa będą poznawali Polskę

Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie w imieniu gminy Knurów, na początku roku szkolnego 2021/2022 pozyskało środki finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację we wszystkich miejskich szkołach podstawowych przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”.

- Realizacja programu ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki jest częścią Rządowego planu rozwoju Polski Ład - informuje knurowski magistrat.

Uczniowie w listopadzie i grudniu br. będą uczestniczyć w zorganizowanych przez szkoły podstawowe wycieczkach jednodniowych. Wśród najpopularniejszych miejsc, które odwiedzą uczniowie znajdują się Kopalnia Soli w Bochni, Zespół architektoniczno-krajobrazowy w Nowym Wiśniczu, Żelazny most wiszący w Ozimku, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Śląskie, Nikiszowiec - osiedle robotnicze w Katowicach, Zamek Ogrodzieniec, Radiostacja w Gliwicach, Zespół zabytkowych kopalni węgla kamiennego w Zabrzu oraz Jura Park Krasiejów.

Dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 68 240,00 zł, natomiast całkowita wartość przedsięwzięcia została określona na kwotę 91 778,00 zł

Komentarze

Dodaj komentarz