Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe.
Pixabay.com / Zdjęcie poglądowe.

Tragedia rozgrywała się w jednym z żorskich mieszkań. 30-latek od maja tego roku katował swoją młodszą żonę. Wszczynał awantury, a podczas tych wyzywał ją, opluwał. Groził nawet pobiciem i śmiercią. Dopuszczał się też rękoczynów. Rzucał w nią przedmiotami, dusił, popychał, wykręcał ręce i szarpał.

- Za znęcanie się usłyszał zarzuty, a prokurator skierował do sądu akt oskarżenia, przy czym nakazał mu opuścić mieszkanie, zbliżać się do żony i z nią kontaktować, a nadto oddał pod dozór policji - podkreśla asp. szt. Kamila Siedlarz.

Niestety oprawca kobiety do zastosowanych środków się nie zastosował i nadal znęcał się nad swoją ofiarą. Podczas jednej z kolejnych interwencji mężczyzna został zatrzymany. W piątek po godzinie 19.00 trafił do policyjnej celi, a w niedzielę stanął przed sądem. Śledczy wraz z prokuratorem wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie do czego sąd się przychylił.

30-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.   

Pomoc ofiarom przemocy

 

W województwie śląskim przez cały rok ofiary przestępstw mogą korzystać z pomocy prawnej policjantów i wolontariuszy w specjalnie w tym celu stworzonych punktach. W chwili obecnej różne instytucje rządowe, samorządowe oraz organizacje pozarządowe zajmują się taką pomocą.

Jednym z podstawowych celów funkcjonowania systemu jest skupienie się na potrzebach ofiary, często pozostawionej samej sobie i całkowicie bezradnej. Dzięki powstaniu systemu skupiającego wiele podmiotów działających w tym zakresie możliwa będzie kompleksowa pomoc osobie, która stała się ofiarą przestępstwa, obejmująca zarówno pomoc prawną, psychologiczną jak i materialną.

Jesteś ofiarą przemocy? Sprawdź gdzie możesz uzyskać pomoc.

Komentarze

  • Brodaty świders z Windy 16 listopada 2021 01:19Nad młodszą ? Czyli ma też starszą ? Ciekawych sformułowań używa autor tych tekstów.

Dodaj komentarz