Pixabay.com
Pixabay.com

- W związku z niestabilną i dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju odnośnie do odwiedzin kolędowych w roku duszpasterskim 2021/2022 rekomenduje się rezygnację z ich tradycyjnej formy. Jednakże decyzję, co do możliwości przeprowadzenia ewentualnych odwiedzin duszpasterskich w domach lub mieszkaniach wiernych podejmuje proboszcz po konsultacji z pozostałymi duszpasterzami posługującymi w parafii - wynika z komunikacji diecezji gliwickiej.

W niektórych parafiach zostaną za to odprawione msze św. za mieszkańców. Tak będzie chociażby w parafii w Bełku czy w Czerwionce. Tradycyjnej kolędy nie będzie w parafii p.w. św. Antoniego w Rybniku. 

- Będą msze św. kolędowe z udzielaniem rodzinom błogosławieństwa. Jeśli jednak ktoś będzie chciał przyjąć w sowim domu kapłana prosimy by wypełnił stosowny formularz zgłoszenia. Kapłani chętnych odwiedzą w ich domach po świętach. Formularze na stoliku z gazetami - czytamy na stronie rybnickiej Bazyliki.

Na kolędowe msze św., które odbędą się w okresie poświątecznym zaprasza także parafia Matki Bożej Bolesnej w Rybniku. 

- Nie będzie także w tym roku tradycyjnej kolędy. W okresie poświątecznym zaprosimy wszystkich Parafian na Msze św. w czasie których rozdamy wodę święconą oraz kredę - informuje parafia.

Szczegółowych informacji na temat kolęd, należy szukać na stronach poszczególnych parafii. 

Komentarze

Dodaj komentarz