Foto: OSP Knurów.
Foto: OSP Knurów.

Na knurowskim odcinku autostrady A1 - na estakadzie i przed nią, na jezdni w kierunku Gliwic, od godz. 7:30 do 9:30 doszło w sumie do siedmiu kolizji, gdzie na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Niestety miały miejsce także dwa wypadki, gdzie osoby z urazem kręgosłupa zostały przewiezione do szpitala.  

- Doszło tam w sumie do 9 zdarzeń drogowych, w których uczestniczyło kilkanaście samochodów. Ruch w kierunku na Łódź był całkowicie zablokowany - informowała Śląska Policja.

Jak podkreślają strażacy, rankiem na autostradzie było bardzo slisko, a dodatkowym czynnkiem zdarzeń była gesta mgła. W sumie w zdarzeniu uczestniczyło aż 14 pojazdów. W przypadku jednego wypadku siła uderzenia byla tak ogromna, że z nowego peugota 508 na rejestracji z powiatu bielskiego, zerwane zostało prawe przednie koło.

Na miejscu co chwilę pojawiały się służby - patrole policji, liczne jednostki straży pożarnej, patrole A4, pogotowie i autolawety. Przed godz. 8:00, autostrada A1 została całkowicie zablokowana - utworzył się 3 km korek. Po kilkudziesięciu minutach odblokowany został jeden pas w kierunku Gliwic.

Dzisiejszego poranka gołoledź dała kierowcom ostro popalić, Do podobnego zdarzenia doszło kilka kilometrów dalej na DTŚ w Zabrzu.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz