Paweł Wengerski

Teoretycznie runda jesienna w rozgrywkach I ligi piłki nożnej kobiet zakończyła się 14 listopada. Niektóre drużyny końcówkę listopada wykorzystują jednak do odrobienia ligowych zaległości. Jednym z meczów, który nie doszedł do skutku z powodu zakażeń koronawirusem, było derbowe starcie pomiędzy SWD Wodzisław Śląski a TS ROW-em Rybnik. Pierwotnie ten mecz miał się odbyć 6 listopada, ostatecznie piłkarki obu drużyn wyszły na boisko trzy tygodnie później.
Faworytem meczu rozgrywanego na stadionie przy ul. Bogumińskiej były miejscowe, które chcą przerwę zimową spędzić w fotelu lidera. Rybniczanki po słabym rozpoczęciu obecnego sezonu, w ostatnich spotkaniach zaczęły punktować i miały nadzieję, że dobrą passę podtrzymają także w Wodzisławiu.
Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ponieważ organizatorzy nie zdążyli z odśnieżeniem całej murawy. W końcu, kilka minuto po 16, sędzina mogła pierwszy raz użyć gwizdka.
Od początku spotkania na boisku dominowały gospodynie. Już w pierwszych minutach wodzisławianki mogły otworzyć wynik spotkania, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji, bądź między słupkami dobrze spisywała się Beata Rydlewska. W końcu, w 40. minucie miejscowe miały powody do zadowolenia, po tym jak na strzał z dystansu zdecydowała się Roksana Gulec, a po chwili piłka zatrzepotała w siatce bramki ROW-u.
Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. SWD atakował, a ROW ograniczał się do obrony. W 53. minucie, w zamieszaniu po rzucie rożnym, piłkę do własnej bramki skierowała Weronika Parzych. W podobnej sytuacji, również po rzucie rożnym, na listę strzelców wpisała się  Julia Piętakiewicz w minucie 70. Wtedy stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Wodzisławiu. Ostatecznie podopieczne Marcina Ćwiklińskiego w pełni zasłużenie wygrały 3:0 i wróciły na fotel lidera pierwszoligowych rozgrywek.

SWD Wodzisław Śląski – TS ROW Rybnik 3:0 (1:0)