Zdjęcia: L. Tyl.
Zdjęcia: L. Tyl.

Pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej już od wielu dni sukcesywnie rozwieszają świąteczne dekoracje. A jest co wieszać, bo w tym roku ustawionych i przyozdobionych będzie około 40 choinek, na których zawieszone zostanie ok. 2000 szt. bombek i 1700 szt. innych elementów dekoracyjnych.

W mieście rozbłysną ok. 4 kilometry sznurów świetlnych, 140 elementów nasłupowych, 12 elementów pomiędzy elewacjami. Wśród tegorocznych nowości znajdzie się 40 szt. elementów nasłupowych w kształcie choinki w dzielnicach miasta, nowa dekoracja ul. Korfantego i Zamkowej oraz scenka świetlna z ławeczką na rynku. Przyozdobione będą fontanny i ustawione dwie stajenki. Na rynku staną też sanie z reniferami.

Oświetlenie na Rynku i jego okolicach włączone zostanie w sobotę 4 grudnia, w dzielnicach światełka zapalane będą sukcesywnie do 21 grudnia.

Jarmark na rynku

Do 23 grudnia trwać będzie na rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Na płycie rynku ustawionych zostało ponad 10 stanowisk z różnorodnym asortymentem, jak również domek "wiatrak" z grzanym winem. Kramy oferujące świąteczny asortyment czynne są w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 10.00-18.00
  • od soboty do niedzieli: 10.00-20.00

„Koło widokowe”

Do Rybnika wróciła też ubiegłoroczna atrakcja - koło widokowe. Tzw. diabelski młyn czynny jest codziennie (za wyjątkiem 24 i 25 grudnia) od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 21.00 oraz soboty i niedziele od 11.00 do 21.00.

Jest to atrakcja odpłatna - wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz