Foto: TVP2, The Voice of Poland
Foto: TVP2, The Voice of Poland

Już pierwszy występ rybniczanina w programie The Voice of Poland zachwycił jurorów. Wystarczyła dosłownie chwila, by podczas przesłuchań w ciemno jurorka Sylwia Grzeszczak odwróciła się i dała szansę Rafałowi na dalszy występ w programie. Chwilę później, dołączył do niej Marek Piekarczyk. W pierwszym występie rybniczanin zmierzył się z prawdziwym klasykiem. Zaśpiewał utwór "Bo jesteś ty", Krzysztofa Krawczyka. 

- Zależało mi na przekazie słów utworu, nie zaś na moich wokalnych popisach - mówił nam wówczas Rafał Kozik.

Taką pozytywną energią i niebywałym talentem rybniczanin trafił do ćwierćfinału programu, w którym wykonał utwór z repertuaru Steviego Wondera, "Lately". Swoim wykonaniem, 25-latek z Niedobczyc znów oczarował publiczność w studiu i przed telewizorami. Pod dużym wrażeniem byli także jurorzy. Widzowie dali mu przepustkę do półfinału. 

W półfinale wykonał piosenkę "Zimny front", do której tekst napisali LUNA i Damian Skoczyk. Głosami widzów rybniczanin przeszedł do finału.

W finałowym odcinku rybniczanin u boku Sylwii Grzeszczak zaśpiewał utwór Josha Grobana, "You Raise Me Up", a następnie utwór Adele, "Easy On Me". Usłyszeliśmy także utwór "Życie, och życie" Edyty Geppert. Zwyciężczynią 12. edycji "The Voice of Poland" została Marta Burdynowicz.

Komentarze

  • Krycha 06 grudnia 2021 13:44Mam nadzieję, że Rafał nie będzie tego poczytywał jako porażkę, bo niewątpliwie ma ogromny talent a historia pokazuje, że często nawet osoby spoza podium robią większą karierę niż te, które wygrały. Życzę powodzenia i wiele sukcesów na muzycznej ścieżce.
  • Fanka 06 grudnia 2021 13:25Powinien wygrać, pięknie śpiewa.

Dodaj komentarz