Materiały prasowe Organizatorem konkursu oraz wystawy jest Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi
Materiały prasowe Organizatorem konkursu oraz wystawy jest Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi

Organizatorem konkursu oraz wystawy jest Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi. W roku 2015 Ministerstw o Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało „Portret Prawdziwy” za największy konkurs o tej tematyce w kraju, a od roku 2017 patronat nad konkursem objął marszałek województwa wielkopolskiego, oraz Związek Polskich Artystów Fotografików.

Ideą konkursu jest promowanie fotografii portretowej, jako sposobu na przekazanie prawdy o człowieku, w którego wyrazie twarzy zapisana jest jego życie, towarzyszące emocje, zdarzenia z przeszłości. W każdym z uchwyconych spojrzeń kryje się bowiem historia – czasem prawdziwa, niekiedy wykreowana, jednak zawsze spójna z modelem, stanowiąca część jego charakteru, jak i osobowości fotografa. Bywa ona odbiciem przeżyć lub ucieleśnieniem marzeń; jest wypadkową dwóch wrażliwości – osoby fotografowanej i twórcy fotografii.

Organizacja wydarzenia jest również okazją do działań charytatywnych. Wszystkie nagrodzone prace konkursowe z poprzednich edycji zostały przekazane do Warszawy i zlicytowane przez Jerzego Owsiaka podczas kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się wesprzeć potrzebujących na kwotę ponad 140 tysięcy złotych! Wernisaż w naszym mieście poprowadzi Zbigniew Krówka – szef żorskiego sztabu WOŚP.

http://www.mok.zory.pl

Komentarze

Dodaj komentarz