Po choinkę warto wybrać się do sprawdzonych sprzedawców, Foto: Dominik Gajda
Po choinkę warto wybrać się do sprawdzonych sprzedawców, Foto: Dominik Gajda

- W tegorocznej ofercie posiadamy gatunki iglaste takie jak: sosna zwyczajna, sosna czarna, świerk pospolity, świerk serbski czy świerk kłujący - mówią w nadleśnictwie.

Choinki pochodzą przede wszystkim z plantacji choinkowych, zakładanych w miejscach gdzie nie ma lasu. To odpowiednio przygotowane powierzchnie, gdzie w ogrodzeniach produkowane są choinki różnych gatunków i w różnym wieku. Wysokość ceny zależy od gatunku i odmiany drzewka oraz jego wielkości.

Za 90-centymetrową sosnę zwyczajną lub świerk pospolity, w tym roku zapłacimy 26 złotych. Najbardziej popularna choinka o wysokości 1,6 - 2,5 metra to już wydatek od 40 złotych. Im wyższe, tym droższe. Można także wybrać choinkę w doniczce, która przy odpowiedniej pielęgnacji – może posłużyć nawet kilka sezonów. Sprzedaż choinek w Zagrodzie Leśnika odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz soboty (4.12, 11.12, 18.12), w godzinach od 8:00 do 12:00 i potrwa do 23 grudnia oraz u wybranych leśniczych. 

Choinki pojawiają się już także na lokalnych plantacjach, miejskich targowiskach i przy drogach. Tu warto jednak zwrócić uwagę od kogo kupujemy drzewko, by nie pochodziło z kradzieży. Sztuczne choinki znajdziemy z kolei w marketach. Choć posłużą przez kilka sezonów, są mniej ekologiczne od żywych drzewek.

Komentarze

Dodaj komentarz