Dominik Gajda Żorski rynek od lat gości świąteczne jarmarki
Dominik Gajda Żorski rynek od lat gości świąteczne jarmarki

Jarmark rozpocznie się w czwartek, 16 grudnia i potrawa do niedzieli, 19 grudnia. W tych dniach, w godzinach od 12:00 – 20:00 czynne będą piękne domki handlowe, w których można będzie kupić m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię, czapki i chusty. O to, byśmy nie wrócili z Rynku głodni, zadba firma Feel Good Food, która zorganizuje świąteczny zlot food trucków  - będzie można spróbować pysznych dań z różnych zakątków świata, wśród których nie zabraknie świątecznych akcentów.

 – Mamy nadzieję, że dzięki ciekawemu programowi artystycznemu, a także bogatej ofercie gastronomicznej, w tym rozgrzewających napojów, zimno nie będzie naszym mieszkańcom straszne i zdecydują się z rodzinami i przyjaciółmi spędzić czas na żorskim Rynku – mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu, odpowiadającego za organizację Jarmarku. 

Program artystyczny rozpocznie koncert zespołu MuzyKajaka, który zaprezentuje autorskie pastorałki. Początek występu w czwartek, 16 grudnia o godz. 18:00. Tuż po nich, o godzinie 19:00 przez żorską publicznością wystąpi zespół LOTHARSI, który zagra największe świąteczne przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. 

Na piątek, 17 grudnia zaplanowano atrakcje dla całej rodziny. Najpierw o godz. 16:00 będzie można obejrzeć muzyczny spektakl dla najmłodszych pt. „Zima Stwora Głodomora”. Następie Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprosi gości Jarmarku do wysłuchania „Opowieści Wigilijnej”. Przeczyta ją aktorka Nicoletta Dragon. Wieczór zakończy koncert kolędowy w wykonaniu grupy 4mation, która zaprosi mieszkańców do wspólnego śpiewu. 

Bardzo ciekawie będzie na żorskim rynku w sobotę, 18 grudnia. Najpierw od godziny 15:30 publiczność będzie rozgrzewała swoimi występami utalentowana młodzież i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Stowarzyszenia Artystycznego Żory. Na nich do świetnej zabawy porwie nas gwiazda tegorocznej Jarmarku – zespół Enej! Początek koncertu tej popularnej grupy o godz. 17:00. 

Wiele atrakcji zaplanowano także na niedzielę, 19 grudnia. Najpierw o godz. 14:30 odbędzie się „Świąteczna rozgrzewka”, którą poprowadzi muzyczno-taneczny duet Marzeny Szymańskiej i DJ Dawida Nowaka – gwarantujmy, że będzie wesoło, tanecznie i gorąco! Następnie od godz. 16:00 będzie można posłuchać młodych, utalentowanych solistów pod kierunkiem Dagmary Świtacz i Elżbiety Żydek. Po nich wystąpią Żorskie Diamenty – czyli kolejni młodzi zdolni artyści z naszego miasta. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa AF Music, która o godz. 18:00 zaprosi publiczność do wspólnego kolędowania. 

www.zory.pl
 

Komentarze

Dodaj komentarz