fot. raciborz.pl/urzad
fot. raciborz.pl/urzad

Pierwszy Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy powstanie z inicjatywy Prezesa Zarządu dwukrotnego Mistrza Polski w siatkówce Adama Gorola. Projekt pojawia się dzięki Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, będącej jedną z najlepszych w kraju. Ma ona na celu pomoc młodym siatkarzom w rozwijaniu ich umiejętności i godzenia rozwoju sportowego z nauką.

W piątek 10 grudnia były podpisywane porozumienia z uczelniami (m.in. PWSZ w Raciborzu), a także niektórymi gminami. Racibórz ma wśród nich odgrywać kluczową rolę.

Dzięki współpracy Jastrzębski Węgiel udzieli wsparcia merytorycznego w zakresie procesu szkolenia dzieci oraz młodzieży w siatkówce oraz podzieili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Miasto razem klubem będą tworzyć wspólne projekty szkoleniowe, m.in. utworzenie drużyny, która miałaby dojść nawet do II czy I ligi.

W czasie spotkania Prezesa Gorola z Prezydentem Polowym doszło też do ustalenia, że już w przyszłym roku Jastrzębski Węgiel będzie organizował turniej siatkarski w mieście, w którym będą brały udział czołowe polskie drużyny.

- To z całą pewnością sukces dla sportu w Raciborzu, że podjęliśmy współpracę z najlepszym klubem siatkarskim w Polsce, a jednocześnie jednym z najlepszych na świecie. Siatkówka w Raciborzu ma głęboko zakorzenione tradycje i wciąż jest jednym z najpopularniejszych w mieście sportów. Tym samym zarówno ja, jak i prezes Adam Gorol dostrzegliśmy potencjał i wspólne pole do współpracy. W sporcie współpraca z najlepszymi to sposób aby osiągać dobre wyniki i nieustannie się rozwijać. Widzimy to już na przykładzie Unii, gdzie po podpisaniu umowy z Rakowem Częstochową kadra szkoleniowa wciąż doskonali swoje kompetencje co już zaprocentowało w wynikach sportowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie z siatkówką w Raciborzu i nasi siatkarze dostarczą nam wiele pozytywnych sportowych emocji – powiedział Prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy stanowi nową inicjatywę, ale już teraz można usłyszeć o niej przychylne komentarze od ekspertów od siatkówki.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tego ważnego momentu w historii polskiej siatkówki – podsumował Prezydent Polowy.

Komentarze

Dodaj komentarz