Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość

Zwykle spędzamy je razem z rodziną jedząc kolację wigilijną, później odpoczywając, odwiedzając się nawzajem i rozmawiając. Cieszymy się obecnością innych i jesteśmy sobie życzliwi. Niestety nie tyczy się to wszystkich, a już na pewno nie tych samotnych.

Dla osób, które pierwszy raz spędzają święta inaczej, jest to naprawdę trudny okres. Oczekują oni kontaktu, ucięcia sobie chwili pogawędki pod blokiem, czy też pogodnego „Wesołych Świąt”. No właśnie, kiedy byłem dzieckiem pamiętam, że okres Bożonarodzeniowy był chwilą bardzo życzliwą. Mijając nawet słabo znajome osoby w dzielnicy przystawało się na moment, by niejako spowolnić na chwilę życie i zapytać „co słychać?”. Jest to oczywiście swego rodzaju sentyment do przeszłości, który ma każdy z nas. Dziś okres świąteczny bywa równie radosny. Dzieje się to za pomocą swego rodzaju „ulepszaczy”. tj. kolorowych światełek, ładnych ozdób i emocji zakupowych.

Oczywiście trudno negować ich zasadność, ponieważ wyrażają naszą radość. Jest to świętowanie nieco inne, może kolorowe i radosne, ale bardzo często dające chwilowe poczucie szczęścia. Dzieje się tak dlatego, że kiedy wracamy z pięknego bożonarodzeniowego jarmarku wita nas w domu szara rzeczywistość, w której zainteresowanie okazuje nam... No właśnie kto? Nasz piesek lub kotek? To dzięki nim czujemy się radośniej, jednocześnie nie są w stanie zapewnić one prawdziwej relacji międzyludzkiej. Może warto w takim razie przystanąć i oddać się chwilowej refleksji, notabene tej pojawiającej się często w życzeniach.

Pomyślmy, a co gdyby tak zapukać do sąsiada, któremu zmarła żona; albo zapytać dzieci, czy wnuków o coś innego niż o szkołę. Dlaczego? A gdy ty byłeś młody to czy nie było to najbardziej męczące i nudne pytanie jakie mogli zadać dorośli? Usiądź z kimś przy herbacie, posiedźcie w ciszy, a temat w końcu sam przyjdzie, przecież macie podobne problemy, znacie się tyle lat, ale ciągle za czymś gonicie. Korzystając z okazji w tym roku życzę Wam refleksji i kontaktu, ale takiego wartościowego; zdrowia, byście nie musieli czekać na osobę, która już nigdy nie wróci, a także zastosowania tego o czym pisałem przez ostatni rok, byście potrafili dać coś więcej sobie i otoczeniu, tak by święta były u Ciebie cały rok. Trzymajcie się i bądźcie radośni!
 

Komentarze

  • mar 04 stycznia 2022 21:16No i wyrali inflacje aby okrasc spoleczenstwo gdyz rozdajac ta kase zdobywali u meneli poparcie.
  • mar 04 stycznia 2022 21:14Na kontach w bankach bylo ulokowanych 130 mld zl .Mielismy do wyboru inflacje lub zwolnienia a ludzi.Wybralismy inflacje...Kto to powiedzial
  • Kuba 03 stycznia 2022 09:20A ja straciłem zaufanie do demokracji. Obiecalem sobie ze bede chodzil na wybory tylko po to aby celowo skreślając wszystkich, aby Oni nie mogli powoływać sie iz z wszystkich wyborcow uzyskali az tak duzy procent. Wszyscy to oszusci majacy ukryty cel,...okradajac w celu realizacji swoich chorych wizji ..ludzi pracujacych i to obojetnie w jakikolwiek sposob, no bo skad maja na te swoje popieprzone wizje brac?,.Przykladem niech beda nowe mandaty dla kierowcow i wcale nie bronie tu celowych przestepcow drogowych ktorych mozna by przez sad karac wlasciwie...Na pierwszy rzut oka - sankcje słuszne. Rzecz w tym ,że kierowców traktuje się jako tanią siłę roboczą do zapełniania dziurawego budżetu - a policjantów drogówki, jako poborców podatkowych. Teraz az strach nawet sie bac. Nie wiem Kto gorszy .Czy Ci co bez wzgledu na staz pracy ukradli nam kiedys wiek emerytalny, czy Ci co mając niewyobrazalnie duze majatki chca dla siebie super niskiego KRUSu ,czy Ci co promuja pedalow i lessbije, czy Ci co rozdaja na lewo i prawo to co sami nie wypracowali ze niby pomagaja wyreczajac miejska Pomoc Spoleczna a tak naprawde kupuja sobie jedynie glosy i podsuwajac Nam z nieoswietlonych poboczy pieszych wchodzacych w ciemnych ubraniach na przejscia ,ze niby dbaja o bezpieczenstwo i karajac mandatami tak wysokimi glownie po to aby Im dlugi na Ich gaze i budzetowe dziury . Dosc juz tego skurw..., Ja pasuje,...do
  • Kuba 03 stycznia 2022 09:08A ja stracilem ufanie do Demokracji.Obiecalem sobie ze bede chodzil na wybory tylko po to aby celowo skreslac wszystkich,zeby Oni nie mogli piwolywac sie iz z posrod wtborcow uzyskalu az tak duzy procent.Wszyscy to oszusci majacy ukryty cel,okradc ludzi pracujacych i to obojetnie w jakiolwiek spisob,no bo skad maja na te swoje popieprzone wizje brac?,.Przykladem niech beda nowe mandaty dla kierowcow i wcale nie bronie tu celowyh przestepcow drogowych.Na pierwszy rzut oka - sankcje słuszne. Rzecz w tym ,że kierowców traktuje się jako tanią siłę roboczą do zapełniania dziurawego budżetu - a policjantów drogówki, jako poborców podatkowych. Teraz az strach nawet sie bac.Nie wiem Kto gorszy .Czy Ci co bez wzgledu na staz pracy ukradli wiek emerytalny,czy Ci co majac majatki chca dla siebie super niskiego KRUSu ,czy Ci co promuja pedalow i lessbije,czy Ci co rozdaja na lewo i prawo co sami nie wypracowali ze niby pomagaja wyreczajac miejska Pomoc Spoleczna a tak naprawde kupuja sobie jedynie glosy i podsiwajac Nam z nieoswietlonych poboczy pieszych na przejsciach ,ze niby dbaja o bezpieczenstwo i karajac mandatami tak wysokimi glownie po to aby Im dlugi na Ich gaze i budzetowe zasypac Dosc juz tego skurw..., Pasuje,dosc.!

Dodaj komentarz