KPP Wodzisław Wodzisławscy policjanci podczas rozdawali tez pakiety z informacyjne
KPP Wodzisław Wodzisławscy policjanci podczas rozdawali tez pakiety z informacyjne

W miniony weekend policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Działania te mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców "na podwójnym gazie". Stróże prawa skupili się przede wszystkim na kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu, jednak reagowali również na każde rażące łamanie przepisów.

W sobotę i niedzielę przeprowadzono 1320 kontroli stanu trzeźwości, zatrzymano 7 nieodpowiedzialnych kierowców. 4 z nich kierowało samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, z których rekordzista miał w swoim organizmie prawie 2 promile, był to 51-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. W ręce mundurowych wpadło też 3 nietrzeźwych rowerzystów, z których każdy miał prawie 1.5 promila.

W piątek poprzedzający działania "Trzeźwość" wodzisławscy policjanci podczas kontroli drogowych rozdawali pakiety zaawierające ulotkę informacyjną, naklejkę z logo kampanii, zapach samochodowy oraz jednorazowy alkomat. Były to działania w ramach własnej kampanii informacyjno-edukacyjnej pod nazwą "Nie piję. Prowadzę. Żyję" współfinansowanej przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski. Stróże prawa przy tej okazji rozmawiali z kierowcami o odpowiedzialnym zachowaniu i informowali o weekendowych działaniach.

Przypominamy, iż nietrzeźwy kierujący zawsze jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze!

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.  Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10.

Za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Piłeś? Nie jedź. Bądź odpowiedzialny!

KMP Wodzisław

Komentarze

Dodaj komentarz