Policja Policjanci szukając bezdomnych, znaleźli uchylającego się od odbycia kary
Policja Policjanci szukając bezdomnych, znaleźli uchylającego się od odbycia kary

Dzielnicowi, w ramach codziennej służby między innymi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wyziębienie. To szczególnie ważne w okresie silnych mrozów, kiedy osoby bezdomne szukają schronienia w przypadkowych miejscach, między innymi w pustostanach, często nadużywają alkoholu, co jest szczególnie niebezpieczne dla ich zdrowia, a nawet życia. 

- Na osiedlu 1 Maja stróże prawa znaleźli przebywającego tam mężczyznę. Jak się okazało, 31-latek był poszukiwany przez wodzisławski sąd. Miał też do odbycia karę zastępczą 90 dni pozbawienia wolności, w zamian za niezapłacone grzywny – informuje komenda w Wodzisławiu Śląskim.

Policja apeluje do mieszkańców, aby powiadamiali służby, przede wszystkim Policję o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, którzy z uwagi na swoja nieporadność, w okresie mrozów, mogliby zostać narażeni na skutki oddziaływania zimna.

Przypomnijmy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych.
 

Komentarze

Dodaj komentarz