Dominik Gajda W kościele św. Brata Alberta w Kamieniu zaśpiewał m.in. Rafał Brzozowski
Dominik Gajda W kościele św. Brata Alberta w Kamieniu zaśpiewał m.in. Rafał Brzozowski

Na takie koncerty można chodzić bez końca. 8 stycznia, w wypełnionym po brzegi kościele św. Brata Alberta w Kamieniu kolędowała Miejska Orkiestra Dęta Rybnik. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wyśpiewali polski reprezentant na Eurowizję 2021, prowadzący program w TVP 1 „Jaka to melodia” - Rafał Brzozowski, oraz Rafał Kozik. 

Na koncert przyszli nie tylko mieszkańcy Kamienia. Przyjechały rodziny z całego Rybnika oraz sąsiednich miejscowości. Publiczność była zobowiązana do zachowania reżimu pandemicznego, obowiązkowe były maseczki. Mimo pewnych niedogodności było świątecznie i radośnie.

Przypomnijmy, że w sumie będzie pięć świąteczno-noworocznych koncertów w rybnickich kościołach. Kolędowanie z udziałem MOD Rybnik, Rafałów Brzozowskiego i Kozika odbędzie się również w kościele św. Barbary w Boguszowicach Osiedlu. Koncert zaplanowano na 15 stycznia, godzinę 19. 16 stycznia natomiast, o godzinie 18 rybnicka orkiestra zagra w kościele Trójcy Przenajświętszej w Popielowie. Tym razem kolędy i pastorałki wykona Cleo.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz