KMP Jastrzębie Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem
KMP Jastrzębie Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem

W piątek (7 stycznia), około godziny 23.00 policjanci zostali wezwani na ulicę 1 Maja. Dyżurny komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianina, który twierdził, że dwie osoby przy pomocy kilofa uszkodziły rurę ciepłowniczą, po czym wsiadły do samochodu i odjechały.

- Kiedy patrol przybył na miejsce, okazało się, że mężczyzna wskazuje miejsce, gdzie z rury ciepłowniczej ma lać się woda. Jednakże mundurowi nie ujawnili w tym miejscu żadnych rur, z których leje się woda. W trakcie rozmowy jastrzębianin przyznał się, że to taki żart. Stróże prawa ukarali mężczyznę mandatem karnym - informuje asp. Halina Semik, rzeczniczka jastrzębskiej policji.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

 

Komentarze

Dodaj komentarz