Policjanci ustalają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia
Policjanci ustalają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia

W sobotę przed godziną 15 policjanci drogówki zostali wezwani w rejon skrzyżowania drogi krajowej nr 81 z ul. Północną, gdzie miało dojść do awantury. Jak ustalili na miejscu „zapalnikiem” całej sytuacji miało być zdarzenie drogowe, do którego doszło jeszcze na terenie Zbytkowa.

- Kierujący BMW 64-letni mieszkaniec powiatu bytomskiego zatrzymał się „na czerwonym” przed sygnalizacją świetlną w Żorach. Wówczas 29-latek z powiatu cieszyńskiego, kierujący volkswagenem podszedł do BMW i chciał wyjaśnić niebezpieczną jego zdaniem sytuację na drodze – informuje Marcin Leśniak, p.o. oficera prasowego żorskiej policji.  

Doszło do szamotaniny między kierującymi, 64-latek doznał obrażeń nosa i ma połamane okulary. Według relacji świadków, kiedy starszy z kierujących planował nagrać całe zdarzenie telefonem, młodszy z uczestników zdarzenia miał wyszarpać z ręki telefon i rozbić go o ziemię. Uszkodzeniu miały też ulec drzwi BMW. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze

Dodaj komentarz