Policja Rybnik.
Policja Rybnik.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.00 na ulicy Ornontowickiej w Czerwionce-Leszczynach. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, 38-letni kierujący bmw jechał w kierunku Ornontowic. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem, nie zatrzymał się na znaku "STOP" i wjechał wprost pod przejeżdżający pociąg towarowy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec powiatu mikołowskiego za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 1300 złotych i 6 punktów karnych.

- Lekceważenie znaku STOP, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, czy wjeżdżanie na przejazd, kiedy sygnalizator wskazuje czerwone światło to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych z udziałem kierujących, pieszych czy rowerzystów - przypomina policja.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • kuba 21 stycznia 2022 19:19NO i Rzad ma znow na 500+
  • Sielski 19 stycznia 2022 12:58Dobrze dupkowi bo zapie.... na ulicy ornontowickiej jak poj....
  • Michał 18 stycznia 2022 19:38No tak nie zauważył oświetlonego, głośnego pociągu i tylko mandat. Inny nie zauważył przed świtem nieoświetlonego pieszego i zabrali mu prawo jazdy. Gdzie sens? Gdzie logika?

Dodaj komentarz