Policja Żory.
Policja Żory.

Jak ustaliła policja, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 38-letni mieszkaniec powiatu jastrzębskiego nie zauważył pieszej i potrącił, gdy 64-latka schodziła już z przejścia dla pieszych.

- Pomimo, że na tym odcinku drogi występuje strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h, to nie uchroniło to pieszej przed groźnymi urazami. Z obrażeniami głowy kobieta trafiła do szpitala. Kierujący i piesza okazali się trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-latkowi - informuje rzecznik żorskiej policji.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a kierującemu prócz grzywny grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Komentarze

  • Kuba 20 stycznia 2022 10:34Nie cieszę się z zadnego wypadku ale dla Rządu jest jeden pozytywny aspekt. Wpływ kasy z holendernie wysokiego mandatu który pozwoli podnieś place kilku VIPom i załatać dziurę w dziurze. No to Rząd PISu znowu się dorobił jak ubezpieczyciele ze złodziei - bo gdyby nie było złodziei to Kto by sie ubezpieczał? . Ubezpieczyciele szczególnie Ci Narodowi odprowadzają takieee zyski do SP.. Gdyby Ich nie było Rząd nie miał by kasy z mandatów i zysków. A ponieważ Rzad z tego zyje --to można stwierdzić ,ze żyje w dużej mierze z kierwców ,z pijaków i złodziei.
  • Kuba 20 stycznia 2022 10:31Nie cieszę się z wypadku ale dla Rządu jest jeden pozytywny aspekt. Wpływ kasy z holendernie wysokiego mandatu który pozwoli podnieś place kilku VIPom i załatać dziure w dziurze.
  • Kuba 20 stycznia 2022 10:30ja bym proponował tego kierującego od razu 'rozstrzelać" a tych co wymyslili pierwszeństwo pieszych zbliżających się do przejść z nieoświetlonych poboczy w szarych ubraniach w zlej widoczności pogodowej nie są znacznie gorszymi głupkami a nawet mordercami.!. może teraz auta będa miały pierwszeństwa przed pociagiem?--na piedestał piekła które innym stworzyli.
  • Dawid 19 stycznia 2022 22:19Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890
  • Michał 18 stycznia 2022 19:34I znowu zabierają prawo jazdy to jest chore. Człowiek się zagapi lub zostanie oślepiony i zazwyczaj może szukać innej pracy. Rozumiem karanie piratów ale nie każde potrącenie na pasach to wina tylko i wyłącznie złej woli kierowcy (tutaj raczej nie było piracenia skoro skończyło się na potłuczeniach). Skoro i tak sąd zajmie się sprawą do dlaczego kara została nałożona przez policjantów? Czyżby kolejny raz musieli wyrobić statystykę?

Dodaj komentarz