Dominik Gajda

Koszykarki z Rybnika po rozegraniu 15. kolejek w I lidze miały na swoim koncie 4 zwycięstwa i 11 porażek. Jednym z meczów, które wygrały podopieczne Grzegorza Korzenia było wyjazdowe starcie z ekipą Dijo Maximus Kąty Wrocławskie. W sobotę, 22 stycznia te zespoły ponownie zagrały przeciwko sobie, tym razem w boguszowickiej hali.

Trener Korzeń nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Eweliny Najduch, swojej najskuteczniejszej koszykarki. Została ona bowiem ukarana karą meczu podczas potyczki RMKS-u w Lesznie. Na parkiecie nie pojawiła się także nowa zawodniczka w tali trenera rybnickiej drużyny – Martyna Czyżewska. Ta zawodniczka rozpocznie ponowną przygodę z rybnicką koszykówką dopiero w lutym.

Początek sobotniego spotkania to dobra gra miejscowych i spore problemy w ofensywie przyjezdnych. Po punktach Pauliny Majdy RMKS prowadził 19:8 i wydawało się, że może to myć mecz z gatunku łatwo, szybko i przyjemnie. Już druga kwarta pokazała, że nic takiego w boguszowickiej hali się nie wydarzy. Koszykarki z Rybnika przez 7 minut nie zdobyły punktu i zespół z Kątów Wrocławskich objął prowadzenie 25:24. Strzelecką niemoc przełamała w końcu Joanna Sobota, ale po pierwszej połowie to przyjezdne prowadziły 32:30.

Po zmianie stron niewiele się na parkiecie zmieniło. Rybniczanki miały spore problemy ze zdobywaniem punktów, co bezlitośnie wykorzystywały koszykarki Dijo Maximus, które w pewnym momencie miały już 9 punktów przewagi (41:32). Od tego momentu RMKS wrzucił jednak wyższy bieg, zaczął odrabiać straty i przed decydującymi 10-cioma minutami tracił do rywalek już tylko 3 oczka.

Ostatnia kwarta była bardzo dramatyczna. Na 2 minuty przed końcową syreną na tablicy wyników był remis 53:53. Wtedy za 3 trafiła Dominika Bednarek, kolejną trójkę dołożyła Majda i to praktycznie zapewniło miejscowym zwycięstwo. Ostatecznie RMKS wygrał 60:59 i zanotował piątą wygraną w sezonie.
W następnej kolejce zespół z Rybnika zagra w Łodzi z tamtejszym Widzewem, który jest wiceliderem pierwszoligowej tabeli. O punkty będzie więc bardzo trudno.

RMKS XBEST Rybnik – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 60:59 (19:10, 11:22, 12:13, 18:14)
RMKS: Paulina Majda 21, Joanna Sobota 12, Beata Jurczyńska 11, Paulina Pilichowska 8, Dominia Bednarek 6, Natalia Rusińska 2, Marlena Jurzica 0.

WIĘCEJ O MECZU, KOMENTARZE W NAJBLIŻSZYM TYGODNIKU NOWINY.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt