Źródło: Policja Rybnik.
Źródło: Policja Rybnik.

Kilka dni temu, do jednego ze sklepów w centrum miasta przy ulicy Kotucza weszło dwóch mężczyzn, którzy do plecaka schowali kawę. Następnie, nie płacąc za zakupy warte prawie 200 złotych, próbowali wyjść ze sklepu. Gdy mężczyźni przekroczył linię kas, pracownik ochrony podszedł do nich, prosząc o zwrócenie towaru. Wtedy też mieszkańcy Rybnika stali się agresywni.

- Jeden z nich popchnął pracownika ochrony, po czym uciekli. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. W wyniku czynności operacyjnych, kilka dni po zdarzeniu śledczy zatrzymali 25-latka na terenie Wodzisławia Śląskiego. Drugi ze sprawców został zatrzymany przez patrol z drogówki, po krótkim pościgu pieszym. Okazało się, że tym razem 33-latek kradł w sklepie alkohol - informuje asp. Bogusława Kobeszko.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwo, grozi im kara do 10 lat więzienia. 

Komentarze

Dodaj komentarz