fot. Dominik Gajda.
fot. Dominik Gajda.

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

Jedną z atrakcji, która odbędzie się podczas niedzielnego finału będzie rajd ulicami miasta Czarny Jastrząb. Uczestnicy  dostaną mapę przejazdu i ich głównym zadaniem będzie bezbłędne przejechanie całej 50-kilometrowej trasy. wykonując zadania, odpowiadając na pytania i wyszukując fotopunkty. Wystartować może każdy, kto pojawi się na starcie przed godziną 11. Tegoroczną siedzibą sztabu będzie Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, gdzie będzie można nie tylko wspomóc zbiórkę, lecz także podziwiać zabytkowe i współczesne samochody.

RYBNIK. Tegoroczny finał odbędzie się na kampusie. O godzinie 14, zaplanowano pokaz ratownictwa, który zaprezentują strażacy z OSP Kamień. Następnie wystąpią zespoły: The Farsk, Na Razie, Kawa z Mlekiem, Carrantuohill oraz dzieci ze szkoły muzycznej Yamaha. W międzyczasie odbędą się licytacje, z których cały dochód zostanie przeznaczony na cele WOŚP. O godzinie 17, przy ulicy Hotelowej w Kamieniu rozpocznie się zlot charytatywny, podczas którego zobaczymy wiele stuningowanych samochodów.

Wcześniej, bo o godzinie 11, warto zajrzeć na Przystań Kajakowo-Rowerową Aktywni, gdzie odbędzie się "Spływ Marzeń dla WOŚP". W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto wesprze orkiestrę datkiem do puszki. W tym roku Orkiestra zagra także na Kąpielisku Pniowiec, gdzie o godzinie 13.30, rozpoczną się licytacje.

RACIBÓRZ. Dla osób, które tego dnia wybiorą się na raciborski rynek, będzie czekało wiele niespodzianek. Już o godzinie 13, rozpoczną się pokazy przygotowane przez strażaków z Raciborza, podczas których będzie można zwiedzać wozy bojowe. Na najmłodszych będą czekały zabawy z Ciocią Klocią, nie zabraknie również pokazów walk średniowiecznych wojów, czyli Drengów znad Górnej Odry. Będą licytacje w rytmie przebojów Kamili Krawczyk oraz zespołu Sari Ska Band. - Część licytacji odbędzie się na scenie na rynku w dniu finału. Już teraz możemy zdradzić, że będzie to m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem czy obraz wiceprezydenta Dawida Wacławczyka przywieziony z podróży po Azji - słyszymy od Anny Kokolus, wicedyrektor RCK w Raciborzu. Na godzinę 20, zaplanowano światełko do nieba z Labareda Fire Show. 

WODZISŁAW ŚLĄSKI. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". O godzinie 10, wystartuje zbiórki krwi, pokaz pierwszej pomocy oraz bieg "Policz się z cukrzycą". Mieszkańcy będą mogli skorzystać z laserowej strzelnicy biathlonowej oraz spaceru w stylu Clas'sic' Ballanga Teatr. Zawada zaprasza z kolei na przejażdżki drezyną po historycznej linii kolejowej 192 Zawada - Nowe Nieboczowy. Początek o godzinie 11. Wodzisławski finał zakończy tradycyjne światełko do nieba.

ŻORY. Większość wydarzeń odbędzie się w domu kultury przy ulicy Dolne Przedmieście 1. O godzinie 11, rozpoczną się występy zespołów tanecznych MOK oraz warsztaty artystyczne dla dzieci. Na scenie sali teatralnej pojawią się: Aldona Rogulska z zespołem, Fusion, Magic Voice, Iżol, Muzykajaka oraz Mr. Blues. O godzinie 11, warto będzie zajrzeć na parking przed domem kultury, skąd wyruszy jazda off road po żorskich terenach rekreacyjnych. Finał zakończy światełko do nieba "Opowieści Midgardu".

Licytacje już trwają

Jedną z integralnych części każdego finału WOŚP są licytacje, do których dołączają się także znane osobistości z regionu. Jeśli ktoś już myśli nad koszeniem trawnika, warto zainwestować trochę pieniędzy w szczytnym celu i powierzyć to zadanie prezydentowi Rybnika. Na tegoroczny finał WOŚP, Piotr Kuczera zaoferował bowiem skoszenie trawnika w ogrodzie osoby, która wygra licytację. Kliknij tutaj.

Europoseł Łukasz Kohut, wystawił na licytację figurkę Pinokia, którą w ubiegłym roku wręczył w Strasburgu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Dla zwycięzcy w pakiecie - kawa, ciasto i spacer po Nikiszowcu. Kliknij tutaj.

Z kolei poseł Krzysztof Gadowski, zabierze zwycięzcę licytacji na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Wśród tegorocznych aukcji znajdą się także nie lada ciekawostki dla fanów sportu. Wśród nich znajdziemy koszulkę JKH GKS Jastrzębie z podpisami zawodników czy piłkę z autografami siatkarzy z Jastrzębskiego Węgla. Raciborski sztab wystawił z kolei plastron z autografami 10 najlepszych skoczków narciarskich z 2019 roku. 

Komentarze

Dodaj komentarz