fot. Dominik Gajda.
fot. Dominik Gajda.

Nowa linia będzie miała numer 34 i połączy Plac Wolności w Rybniku z Centrum Przesiadkowym w Wilczy. Zgodnie z planowanym rozkładem jazdy, linia będzie kursowała w dni robocze szkolne. Pierwszy kurs z Placu Wolności wyruszy o godzinie 5:00, ostatni o godzinie 17:08. Z kolei z Wilczy, pierwszy autobus wyjedzie o godzinie 5:34, zaś ostatni o 18:28. W sumie będzie to siedem kursów dziennie, w każdą stronę.

Zgodnie z przetargiem ogłoszonym przez ZTZ Rybnik, nową linię będą mogły obsługiwać autobusy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2014 roku, o długości do 12,5 m. Przestrzeń pasażerska musi być wyposażona w klimatyzację oraz minimum dwa podwójne porty USB.

Do Knurowa dalej z przesiadką

Nadal jednak mieszkańcy Knurowa by dostać się do Rybnika będą musieli korzystać z przesiadek. Do Centrum Przesiadkowego w Wilczy docierają linie ZTM o numerach 60 i 236. Jeśli zostaną odpowiednio skomunikowane z rozkładem jazdy linii 34, mieszkańcy Knurowa i Gliwic zyskają dodatkową możliwość dojazdu do Rybnika. Nadal jednak oznaczać to będzie przesiadkę i konieczność zakupu dwóch biletów.

Planowany rozkład jazdy:

Komentarze

Dodaj komentarz