Po pokonaniu wicemistrza Niemiec VfB Friedrichshafen 3:1 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel po raz pierwszy w swoim 10 występie w Lidze Mistrzów zakończył fazę grupową z kompletem zwycięstw. Do tego, za sprawą dzisiejszej wygranej zespół z Jastrzębia zapewnił sobie rozstawienie w ćwierćfinale tych rozgrywek. Losowanie ćwierćfinałów - w piątek o godz. 13:00.
Początek meczu należał do Pomarańczowych (3:0), ale goście za sprawą asów serwisowych Luciano Vicentina odwrócili wynik na swoją stronę (5:4). W obronie tradycyjnie błyszczał Jakub Popiwczak, a w ofensywie swoje robił Tomasz Fornal (13:7). Później znów we znaki dał nam się niezwykle skoczny Argentyńczyk Vicentin (14:11). Kiedy w końcu udało nam go zatrzymać blokiem (Hadrava), na tablicy pojawił się rezultat 17:12. Przy stanie 21:14 na placu gry pojawili się Arpad Baroti oraz Eemi Tervaportti. Wicemistrzowie Niemiec zaczęli odrabiać straty, ale ich zapędy ostudził as serwisowy Jurija Gladyra (23:17). Premierowego seta mocnym atakiem zakończył Węgier Baroti. W drugim secie jastrzębianie musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy zwyciężyli 25:23.
Przegrany set wyraźnie podrażnił drużynę Gardiniego. Ton wydarzeniom boiskowym nadawał Gladyr. Najpierw pewnie zwieńczył atak, a później zaczął odpalać petardy z pola serwisowego. Kiedy je opuszczał, wynik brzmiał 9:4 dla JW. Wkrótce potem Ben Toniutti popisał się znakomitą „kiwką”. Niezmiennie wysoki poziom utrzymywał Jan Hadrava (19:12). Piłki setowe zapewnił miejscowym - asem serwisowym Macyra, a partię zwieńczył nasz skuteczny blok (25:15).
Na czwartego seta jastrzębianie wyszli w składzie: Baroti, Tervaportti, Macyra, Bartosz Cedzyński, Szymura, Wojciech Szwed oraz Biniek (libero), który ostatecznie wygrał tę partię 25:23, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Pomarańczowych.
Losowanie par ćwierćfinałowych i drabinki play off odbędzie się w piątek 18 lutego o godzinie 13:00. Transmisja z losowania zostanie przeprowadzona na kanale CEV na You Tube oraz profilu Europejskiej Konfederacji na Facebooku. (inf. JW)

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen 3:1 (25:18, 23:25, 25:15, 25:23)
Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśnewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Baroti, Tervaportti, Szymura, Macyra, Cedzyński, Biniek, Szwed.
VfB Friedrichshafen: Thiel, Vicentin, Bonin, Bohme, Van Berkel, Maase, Aylsworth (libero) oraz Peković, Aganits

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt