fot. KWP w Olsztynie
fot. KWP w Olsztynie

W miniony czwartek na terenie Żor przeprowadzone zostały działania „Trzeźwość”. W ręce mundurowych wpadli nie tylko nietrzeźwi.

- Około godziny 11:30 na ul. Włościańskiej zatrzymany do kontroli został pierwszy z kierujących po alkoholu kierowców. Okazał się nim 53-letni rybniczanin kierujący samochodem marki Hyundai - informuje żorska policja.

Tuż po 14:00 na ul. Wyzwolenia mundurowi zauważyli volkswagena kierowanego przez 33-latka zamieszkałego w pow. pszczyńskim. Okazało się, że kierował pojazdem po użyciu alkoholu, a już wcześniej zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Około godziny 16:00 do kontroli na ul. Jasnej zatrzymany został 60-letni mieszkaniec pow. pszczyńskiego, który nie powinien poruszać się żadnym pojazdem mechanicznym, gdyż posiada on czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten otrzymał wcześniej za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Przed godziną 19:00 w rejonie osiedla Gwarków, policjanci poddali kontroli 23-latka kierującego motorowerem, który wydmuchał prawie promil alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Rybnika nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Komentarze

Dodaj komentarz