Fb Pniówek Pawłowice

Drużyny z naszego regionu walczące na poziomie III ligi, rozgrywki wiosenne rozpoczęły od porażek. Odra Wodzisław przegrała z rezerwami Miedzi Legnica, a Pniówek z Pawłowic okazał się gorszy od zespołu z Jeleniej Góry.
W ostatni weekend było trochę lepiej. Piłkarze z Pawłowic, którzy w środę, 16 marca przegrali w finale pucharu Polski podokręgu Tychy z rezerwami tyskiego GKS-u, w meczu o ligowe punkty podejmowali Stal Brzeg. Podopieczni Grzegorza Łukasika tradycyjnie już rozegrali bardzo dobrą I połowę, po której prowadzili 1:0, po tym jak na listę strzelców wpisał się Dawid Hanzel. Tradycyjnie też – II połowa była dużo gorsza. W grze defensywnej zaczęły się pojawiać się błędy, jeden z nich skutkował rzutem karnym, po którym na tabeli wyników zrobiło się 1:1. I takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Odra z Wodzisławia również rozgrywała mecz domowy. Na stadionie przy ul. Bogumińskiej zmierzyła się z Wartą Gorzów Wlkp. i przebieg tego pojedynku był bardzo podobny do rywalizacji w Pawłowicach. Odra po bramce Kruppy w 11. minucie prowadziła 1:0. Na kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Mateusz Ogrodowski i wodzisławianie musieli zadowolić się jednym punktem.
W następnej kolejce Pniówek zagra na wyjeździe z liderem – rezerwami Zagłębia Lubin a Odra zmierzy się w Goczałkowicach z wiceliderem – miejscowym LKS-em. Oba spotkania zaplanowane są na sobotę, 26 marca.

Pniówek Pawłowice – Stal Brzeg 1:1 (1:0)
: Dawid Hanzel (10.) – Marcin Niemczyk (72. k)
Pniówek: Bartosz Gocyk, Michał Płowucha, Piotr Pacholski, Szymon Ciuberek (66. Mateusz Szatkowski), Kamil Glenc, Kamil Herman, Kamil Spratek, Tomasz Musioł, Piotr Trąd, Grzegorz Glapka, Dawid Hanzel.

Odra Wodzisław Śląski – Warta Gorzów Wielkopolski 1:1 (1:0)
: Radosław Kruppa (11.) – Mateusz Ogrodowski (75.)
Odra: Artur Sip, Wojciech Wenglorz (68. Kacper Żelazowski), Radosław Kruppa, Krzysztof Krzyżok, Maksym Niemiec, Błażej Czuban, Artur Gać (90. Adam Fojcik), Mateusz Flak(68. Maciej Kłosek), Szymon Kalisz (78. Damian Tarka), Jan Borek, Wiktor Piejak (68. Marcin Radzewicz).