Policja Żory
Policja Żory

W minioną niedzielę przed godziną 5:00, dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań, w wyniku której starsza kobieta wymaga pomocy medycznej. Na miejscu policjanci udzielili pomocy 64-latce i ustalili przebieg zdarzenia.

- Według relacji poszkodowanej pod pretekstem zatelefonowania do matki, do jej mieszkania weszła 23-letnia żorzanka. Kiedy seniorka stanowczo odmówiła pomocy, a także zażądała opuszczenia mieszkania młoda kobieta wpadła w szał. Na początku szarpała i popychała seniorkę, a kiedy ta upadła na podłogę skopała leżącą właścicielkę mieszkania - mówi rzecznik komendy Marcin Leśniak.

W wyniku ataku 64-latka doznała uszkodzenia ciała w postaci stłuczeń i złamania kręgu. Została przewieziona do szpitala. W miniony poniedziałek, prokurator nałożył na sprawczynię zakaz kontaktowania się z poszkodowaną oraz zakaz zbliżania na odległość mniejszą niż pięć metrów. Teraz sprawą zajmie się sąd, a 23-latce za naruszenie czynności ciała powyżej siedmiu dni grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz