Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna. Foto: Policja Żory.
Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna. Foto: Policja Żory.

Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Żor w wieku 30 i 34 lat. Zostali zauważeni w czwartek około 17.00 w Łaziskach Górnych niedaleko sklepu, z którego, jak się później okazało, skradli towar.

- Będący po służbie jeden z dzielnicowych łaziskiego komisariatu był akurat w pobliżu, gdzie załatwiał prywatne sprawy. Pierwsze co zwróciło jego uwagę, to charakterystyczny sklepowy kosz, który mężczyźni mieli przy sobie, a następnie moment, w którym wyciągali z niego alkohol i wkładali go pod kurtkę. Po krótkiej obserwacji dzielnicowy nawiązał kontakt z dyżurnym komisariatu, poprosił o wsparcie i przystąpił do zatrzymania podejrzanych mężczyzn - informuje policja.

Ci początkowo chcieli uciekać, jednak skuteczna interwencja doświadczonego policjanta udaremniła ich zamiary. Po chwili na miejscu pojawił się dodatkowy patrol, który przewiózł mężczyzn do komisariatu. Policjanci odzyskali skradziony towar o wartości ponad 600 złotych. 

Mieszkańcy Żor trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzut kradzieży. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, obaj zatrzymani mają już dosyć bogatą przeszłość kryminalną, związaną z licznymi kradzieżami. 30. i 34-latek staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz