FB / Odra Wodzisław

Drużyny z naszego regionu, rywalizujące w III lidze, w ostatni weekend zagrały w delegacji. Zarówno Odrę z Wodzisławia Śląskiego jak i Pniówka z Pawłowic czekało trudne zadania. Obie te ekipy rywalizowały bowiem z liderem i wiceliderem ligowej tabeli.
Pniówek pojechał do Lubina gdzie zagrał z rezerwami Zagłębia i nie miał za wiele do powiedzenia w tym starciu. Podopieczni Grzegorza Łukasika przegrali 3:0 i nadal czekają na pierwszą wygraną w 2022 roku.
Dużo lepiej zaprezentowali się wodzisławianie, którzy zagrali w Goczałkowicach z LKS-em. Już w pierwszej połowie dwie bramki dla Odry zdobył Piejak. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Gać, wykorzystując rzut karny. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Kalisz i Kruppa, co dało wygraną ekipie z Bogumińskiej 5:1.
W sobotę, 2 kwietnia o godz. 15 Pniówek zagra na swoim boisku z Rekordem Bielsko-Biała. Dzień później Odra rozegra domowy mecz z Cariną Gubin. Początek o godz. 13.

LKS Goczałkowice Zdrój – Odra Wodzisław Śląski 1:5 (0:3)
: Krzysztof Kiklaisz (76.) – Wiktor Piejak (26., 34.), Artur Gać (45. k), Szymon Kalisz (77.), Radosław Kruppa (86.)
Odra: Sip, Wenglorz, Kruppa, Krzyżok, Niemiec, Gać, Kalisz, Zdunek (80. Kłosek), Czuban, Piejak (58. Tarka), Borek (67. Radzewicz)

Zagłębie II Lubin – Pniówek Pawłowice 3:0 (1:0)
: Rafał Adamski (34.), Jakub Sypek (52.), Patryk Kusztal (54.)
Pniówek: Gocyk, Kasperowicz (63. Morcinek), Pacholski, Płowucha (53. Musiolik), Glenc, Herman (75. Peda), Spratek, Trąd (53. Wiciński), Musioł, Glapka (46. Szatkowski), Hanzel