Dominik Gajda
Dominik Gajda

Już chyba tylko najwięksi optymiści wierzą w utrzymanie GKS-u Jastrzębie w I lidze piłki nożnej. Podopieczni Grzegorza Kurdziela, we wtorek, 5 kwietnia rozegrali zaległy mecz w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją i nie będą tej wyprawy mile wspominać. 
– Nasza strata punktowa jest duża, dlatego większość powie, że już spadliśmy z I ligi. Naszym zadaniem jest pozostanie profesjonalnym, walka w każdym meczu. Zrobimy wszystko, aby drużyna i każdy piłkarz z osobna rozwijaj się – mówił w ostatni weekend, po przegranym meczu w Sosnowcu trener GKS-u. 
Spotkanie z Sandecją nie bardzo potwierdziło tę tezę. Od pierwszego gwizdka mecz zdominowali gospodarze. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do otwarcia wynika, ale dobrze w bramce spisywał się Neugebauer. Gorzej prezentował się Okhronchuk, który w 38. minucie zobaczył druga żółtą kartkę i musiał opuścić bisko. 
Po zmianie stron nadal Sandecja miała jeszcze większą przewagę, natomiast nie potrafiła pokonać uwijającego się między słupkami bramkarza GKS-u. Do 72. Minuty. Wtedy to na strzał z dystansu zdecydował się Walski, piłka trafiła w łupek, a skuteczną dobitką do pustej bramki popisał się Zjawiński. Trzy minuty później było 2:0, a Neugebauera pokonał Kobryń.
Ostatecznie zespół z Nowego Sącza wygrał 2:0 i wskoczył na miejsce barażowe, dające prawo walki o ekstraklasę. GKS Jastrzębie zamyka ligową tabelę. 
W niedzielę, 10 kwietnia jastrzębianie zagrają na swoim boisku z Chrobrym Głogów. 

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
Bramki
: Łukasz Zjawiński (72.), Rafał Kobryń (75.)

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Remigiusz Borkała (76. Szymon Zalewski), Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler (76. Mateusz Słodowy), Valdyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (80. Dawid Szkudlarek), Dariusz Kamiński (60. Daniel Stanclik), Konrad Handzlik (60. Michał Kuczałek), Marek Fabry.

Sandecja Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz - Kornel Osyra, Dawid Szufryn (k), Elhadji Maissa Fall, Damir Sovsić (74. Gershon Koffie), Michał Walski, Tomasz Nawotka (82. Jakub Zych), Kamil Słaby, Damian Chmiel (46. Svetoslav Dikov), Łukasz Zjawiński, Rafał Kobryń.

Komentarze

Dodaj komentarz