Piłkarze z Rybnika mają za sobą bardzo udany tydzień. W środę, 6 kwietnia pokonali w Bełku miejscowy Decor i wywalczyli trzeci raz z rzędu Puchar Polski na poziomie Podokręgu Rybnik. Cztery dni później pojechali na mecz ligowy do Łękawicy. To starcie również rozstrzygnęli na swoją korzyść.
Jeżeli podopiecznym Dariusza Widawskiego wydawało się, że w Bełku boisko nie było w najlepszym stanie, to to co zastali podczas starcie z Orłem – w ogóle nie przypominało murawy piłkarskiej. Z tego też powodu mało było gry w piłkę, więcej biegania i walki. Wynik spotkania, strzałem głową, otworzył na początku II połowy Jan Janik. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu na Przemysławie Brychliku. W 71. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kunat i ROW grał w 10-ciu. Gospodarze szybko to wykorzystali zdobywając bramkę kontaktową. W pewnym momencie wydawało się, że Orzeł będzie miał idealną okazję do wyrównania, po tym jak sędzia odgwizdał rzut karny dla miejscowych. Po chwili odwołał jednak tę decyzję i rybniczanie mogli odetchnąć z ulgą. Do ostatniej minuty piłkarze z Rybnika musieli likwidować groźne ataki ekipy z Łękawicy, ale w zamian mogli się cieszyć z wygranej 2:1.

– W tym spotkaniu mało było gry w piłkę. Typowy mecz walki. Udało nam się objąć prowadzenie 2:0. Nasza sytuacja nieco się skomplikowała po czerwonej kartce dla Kunata. Gospodarze ruszyli wtedy do zdecydowanych ataków. Trzeba przyznać, że mieliśmy sporo szczęścia. Najważniejsze jednak jest to, że wracamy do Rybnika z trzema punktami – powiedział po meczu Jan Janik, kapitan ROW-u i strzelca dwóch bramek.

Kolejne spotkanie ROW rozegra w Wielki Czwartek, kiedy to podejmie na swoim stadionie LKS z Bestwiny. Początek o godz. 17.

Orzeł Łękawica – ROW 1964 Rybnik 1:2 (0:0)
: Robert Mrózek (74.) – Jan Janik (47., 62. k)
ROW: Kapusta, Kunat, Janik, Lalko, Szewieczek, Pochcioł, Pieczka (75. Warmiński), Baranskyi (93. Piekorz), Cywka, Brychlik, Krakowczyk (76. Sobik).