Podopieczni Grzegorza Kurdziela rozegrali kolejny ligowy mecz. W niedzielę, 10 kwietnia jastrzębianie zagrali na swoim boisku z Chrobrym Głogów i był to najlepszy ich występ od wielu miesięcy. Po dwóch bramkach Marka Fabry i trafieniu Farida Alego miejscowi prowadzili, po I połowie, 3:1. W II goście zdobyli bramkę kontaktową, ale wynik spotkania na 4:2 dla GKS-u, w doliczonym czasie gry, ustalił Handzlik.
Po tej wygranej sytuacja jastrzębian nadal jest bardzo trudna, ale takie zwycięstwo na pewno podbudowało podopiecznych Kurdziela. Jednak jeżeli chcą włączyć się jeszcze realnie w walkę o utrzymanie, muszą punktować w każdym meczu, nawet rywalizując z dużo wyżej notowanym rywalem. I tak będzie w czwartek, 14 kwietnia, kiedy to GKS pojedzie na mecz do Gdyni i zmierzy się z tamtejszą Arką.

Farid Ali, zawodnik GKS-u
Wyszliśmy od pierwszej minuty bardzo zaangażowani i zmotywowani, żeby to spotkanie wygrać. Chcieliśmy strzelić jak najszybciej gola, co się udało. Cały czas staraliśmy się grać do przodu, co zaowocowało trzeba zdobytymi golami. W II połowie trochę niepotrzebnie się cofnęliśmy i daliśmy Chrobremu grać. Nie mieliśmy takiego założenia, ale wydaje mi się, że może siedzi nam w głowach – nie wiem, może ta sytuacja w tabeli – i musimy nad tym pracować, żeby cały czas szukać kolejnych goli. Wygraliśmy, ale musimy to potwierdzić w kolejnych meczach. Chrobry chyba nie spodziewał się, że zagramy w taki sposób i ich zaskoczyliśmy. Dopóki mamy szansę na utrzymanie, będziemy walczyć o każdy punkt. (dla gksjastrzebie.com)

GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 4:2 (3:1)
: Marek Fabry (3., 20.), Farid Ali (28.), Konrad Handzlik (94.) – Dominik Dziąbek (11.), Oliver Praznovsky (80. k)
GKS: Neugebauer, Słodowy, Podhorin, Bondarenko, Kamiński, Okhronchuk, Ali (70. Stanclik), Wybraniec (70. Kuczałek), Łaski (88. Handzlik), Szkudlarek (77. Borkała), Fabry.